Niedawno pisaliśmy o Hull Truck Theatre. Tymczasem to nie jedyny teatr działający w mieście! Tym razem zapraszamy wszystkich do Hull New Theatre!

Historia teatru Hull New Theatre jest doprawdy niezwykła – placówkę otworzono w 1939 roku, tuż po wybuchu II wojny światowej, dzięki staraniom Peppino Santangelo. Ojcowi teatru przyświecała jedna idea – chciał stworzyć „teatr dla ludzi”. Dlatego początek wojny nie przerwał działań Santangelo. Oficjalne otwarcie nastąpiło 16 października 1939 roku, po wielu latach wcześniejszych starań i ciężkiej pracy.

Przedstawienia odbywały się w teatrze także podczas wojny. Nie było to łatwe – chociaż publiczność dopisywała, to budynek został częściowo zniszczony. Na szczęście tylko jedna bomba bezpośrednio trafiła w teatr, podczas gdy okoliczne budynki ucierpiały pod ostrzałem dziesiątek samolotów.

Santangelo nie poddawał się. Funkcję dyrektora placówki pełnił aż do emerytury, na którą przeszedł dopiero w 1959 roku. Od tego czasu zastąpił do William Sharpe, który musiał poradzić sobie z problemem, jaki spotkał Hull New Theatre w tym czasie – spadała liczba publiczności, a co za tym idzie – dochody teatru. Działania Sharpe’a, który zorganizował na przykład spotkania teatralne, przyniosły spodziewany sukces – teatr odwiedzały tysiące ludzi każdego miesiąca.

Na początku lat 60. XX wieku urząd miasta zdecydował się nabyć placówkę, której nazwę zmieniono oficjalnie na tę, której w lekko zmienionej formie używamy dziś: New Theatre, Hull. Miasto posiadało środki pieniężne, które mogło przeznaczyć na promocję placówki. Dzięki temu liczba publiczności utrzymywała się na wysokim poziomie, osiągając 150 tysięcy każdego roku.

W 1985 roku udało się odświeżyć budynek teatru. Od tego momentu nazywa się on Hull New Theatre. Placówka bardzo szybko zyskała status jednego z najlepszych małych teatrów regionalnych w całej Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że wielu ludzi z chęcią przychodzi na przedstawienia wystawiane na deskach Hull New Theatre.

Jeśli zdecydujesz się wybrać na przedstawienie do teatru, powinieneś wcześniej dokonać rezerwacji biletów. Możesz to zrobić online (http://search3.openobjects.com/kb5/hull/events/events.page?venue=01y5kh4Da9g) lub za pośrednictwem telefonu: 01482 300 300 (kasa czynna jest od poniedziałku do soboty, w godzinach od 08:00 do 19:00). Pamiętaj, że do rezerwacji dokonywanych przez Internet doliczana jest opłata rezerwacyjna w wysokości 1,5 funta.

Repertuar teatru na sezon zimowy 2014 znajdziesz tutaj.

Wizyta w teatrze może być jeszcze wspanialsza, jeśli zdecydujesz się na pyszną kawę w teatralnej kawiarence. Lokal otwierany jest zawsze na dwie godziny przed każdym przedstawieniem – każdy widz może omówić się w tym miejscu z przyjaciółmi i spędzić w ten sposób kilka przyjemnych chwil. Szczegółowe menu znajdziesz na stronie internetowej lokalu.

Więcej informacji na temat placówki, a także mapkę z oznaczonym sposobem dojazdu znajdziesz na stronie internetowej Hull New Theatre.

Zapraszamy do Hull New Theatre!01482 300 300

Źródło: http://www.hullcc.gov.uk/