The Experiment to duet muzyków z Hull, których singiel „The Girl” stał się ostatnio niezwykle popularny wśród lokalnej społeczności. Teledysk stworzyła firma Astor Productions, której właścicielem jest Polak mieszkający w Hull – Krzysztof Bilski.
Teledysk z Hull nakręcony przez Polaka
Autor filmu zdradza, że ze względu na dużą popularność piosenki, The Experiment naciskało na szybką realizację całego przedsięwzięcia: „Normalnie przygotowanie takiej produkcji zajmuje od 3 do 6 tygodni w zależności od skali przedsięwzięcia. My natomiast od podjęcia decyzji na temat daty przystąpienia do produkcji teledysku mieliśmy tylko 10 dni na znalezienie aktorów, lokacji, przygotowania technicznego oraz wszelkich pozwoleń na kręcenie w miejscach publicznych. Produkcja trwała 3 pełne dni zdjęciowe, w których zostało wykorzystanych 7 lokacji zewnętrznych oraz 2 lokacje wewnętrzne” – opowiada Bilski.

O tym, że film odniósł sukces świadczy uznanie muzyków oraz rosnąca popularność filmu na YouTube. Teledysk do piosenki „Girl” miał pokazywać mężczyznę, który spotkał piękną kobietę na imprezie, a następnie stara się ją odszukać – taki był początkowy scenariusz. Jednak jest to motyw często wykorzystywany w teledyskach tego typu, dlatego Astor Productions postanowiło trochę zagmatwać fabułę. Mężczyzna, główny bohater teledysku, ciągle marzy i śni o tajemniczej kobiecie, którą widział, aż w końcu widz nie może być pewien, czy kobieta jest prawdziwa, czy to tylko wymysł imprezowicza. Dopiero na samym końcu para spotyka się i… no właśnie, dochodzi do pewnego zwrotu akcji, którego nie będziemy tutaj zdradzać. „John Mcintyre, który jest producentem muzycznym zespołu, napisał słowa tej piosenki dla swojej żony. Piosenka opowiada o tym, że kocha się kobiety niezależnie od tego, jak wyglądają lub czym się zajmują, jednym słowem: jest o miłości bezgranicznej” dodaje Bilski.

Z drugiej strony teledysk to nagranie samego artysty – tutaj udało się otrzymać bardzo profesjonalny efekt dzięki współpracy z inną lokalną firmą, HPS LTD. „Dodatkowo nasz producent Bartosz Wedolowski zaprojektował i zaprogramował specjalną scenografię oświetleniową dla części artystycznej teledysku” – informuje Bilski.

Sporym wyzwaniem było uczynienie z teledysku filmu zrośniętego z miastem: „Z racji tego, że zespół jest stworzony przez dwóch urodzonych w Hull artystów, jednym z ich wymagań było, aby produkt był jak najbardziej lokalny i związany z naszym miastem. Dlatego cała ekipa filmowa, aktorzy oraz wszystkie lokacje są w jakiś sposób związane z Hull” – mówi właściciel Astor Productions. „Bardzo chcieliśmy pokazać, że w Hull można wyprodukować wysokiej jakości filmy, które zazwyczaj są realizowane przez studia filmowe w Londynie, Manchesterze bądź Birmingham” – podsumowuje.

Teledysk można obejrzeć poniżej: