W sobotę 26 stycznia ponad stuletnia biblioteka Western Library na ulicy Boulevard zostanie oficjalnie ponownie otwarta. Przez ostatnie miesiące była zamknięta z powodu trwających w niej remontów.
Ponowne otwarcie stuletniej biblioteki na Boulevardzie
Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godzinie 10:25 i zostanie poprowadzona przez zastępcę burmistrza, radną Nadine Fudge. Radna powiedziała: „Jestem szczęśliwa i zaszczycona, że mogę oficjalnie otworzyć bibliotekę Western Library po zakończonym remoncie. Mam nadzieję, że czytelnicy i rodziny przyjdą na otwarcie i wezmą udział w przygotowanych atrakcjach.” (cyt. za: hullcc.gov.uk).

Biblioteka została otwarta po raz pierwszy w 26 stycznia 1895 r. i właśnie dla upamiętnienia tej daty wybrano sobotni termin na ponowne otwarcie. Była to pierwsza biblioteka publiczna w Hull.

Terry Geraghty z Leisure and Culture zauważa: „Jestem dumny, że mogłem zaangażować się w wznowienie działalności Western Library. Ten budynek odegrał istotną rolę w życiu lokalnego społeczeństwa i ulepszenia, które teraz wprowadzono, pozwolą ludziom na korzystanie z różnorodnych usług”.

W ramach remontu stworzono nowe sale spotkań oraz zamontowano windę na pierwsze piętro. Na dachu zainstalowano panele solarne, które zgodnie z planem Hull pretendującym do stania się miastem przodującym w kraju pod względem użycia energii odnawialnej, mają dać wymierne efekty przy zużyciu energii. W odnowionym ogrodzie stanie popularna rzeźba syreny z 1840 r.

Włodarze miasta mają nadzieję, że biblioteka będzie służyć mieszkańcom Hull przez następne pokolenia.

Źródło: www.hullcc.gov.uk