Irlandzki przewoźnik Ryanair założy dwie nowe bazy lotnicze w Polsce. Dzięki temu Polacy mogą liczyć na jeszcze więcej połączeń z Wyspami.
Więcej połączeń lotniczych między Polską a UK
Nowe bazy powstaną w Gdańsku i podwarszawskim Modlinie. Razem z tymi znajdującymi się w Krakowie i Wrocławiu, łącznie będzie ich cztery. Niall O`Connor, dyrektor do spraw rozwoju, mówił w Gdańsku, że Ryanair ma zamiar zwiększyć liczbę połączeń na trasie Gdańsk – Birmingham i Leeds/Bradford – Gdańsk. Zmiany wejdą w życie wraz z zimowym rozkładem lotów.

Michael O`Leary, prezes tanich linii lotniczych, zapowiedział także zwiększenie liczby lotów krajowych w Polsce. Niestety, obecny na spotkaniu w Modlinie Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik zapowiedział, że budowa torów kolejowych do lotniska w Modlinie opóźnia się. Winę za ten stan rzeczy zrzucił między innymi na ekologów.

Przy okazji przypominamy, że Ryanair zmienił zasady dotyczące odprawy on-line. Na 30 dni przed odlotem będą mogli wykonać ją tylko ci, którzy wybrali i zapłacili za konkretną miejscówkę w samolocie. Pozostali będą musieli czekać do 7 dni przed odlotem, żeby wykonać odprawę przez Internet.


Źródło: http://polemi.co.uk/