Dużymi krokami zbliża się Dzień Pamięci (Remembrance Day). Już 11 listopada o godzinie 11.00 we wszystkich brytyjskich miastach zapadnie jednominutowa cisza. Wszystko po to, by uhonorować żołnierzy poległych w walce.

Uroczystości z okazji Dnia Pamięci w Hull
11 listopada 1918 roku. W wagonie kolejowym w Compiegne we Francji państwa Ententy i Niemcy podpisują zawieszenie broni. I Wojna Światowa skończyła się, ale zdążyła zebrać swoje krwawe żniwo. W rowach, okopach i lejach czerwienią się tysiące maków, których nasiona wydobyły na światło dzienne bomby i pociski artyleryjskie. Z tego powodu kwiaty stały się symbolem żołnierzy, którzy oddali życie w walce.

Uroczystości w HullHull, jak i inne miasta na Wyspach, przygotowało ceremonię, by uczcić pamięć dzielnych żołnierzy. Coroczna msza zostanie odprawiona w Cenotaph w niedzielę 11 listopada, a przewodził jej będzie wielebny dr Neal Barnes, wikary kościoła Świętej Trójcy w Hull. Uroczystość uhonoruje swoją obecnością burmistrz Daniel Brown oraz kapelan Canon Michael Loughlin. Msza, otwarta dla wszystkich mieszkańców Hull, rozpocznie się o godzinie 10.55.

Po mszy zaplanowany został Marsz Przeszłości (March Past), w którym udział wezmą członkowie licznych stowarzyszeń skupiających weteranów. Marsz będzie prowadzić orkiestra Policji Humberside oraz 150 Regiment Transportowy.

Zarząd transportu miejskiego ostrzega przed możliwymi utrudnieniami w ruchu wynikającymi z Marszu Przeszłości.

Źródło: http://www.thisishullandeastriding.co.uk/Remembrance-services-round-Hull-East-Riding/story-17267398-detail/story.html