01270 260106 – to numer Polskiego Telefonu Zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Każdy, kto potrzebuje pomocy i chciałby z kimś porozmawiać, może zadzwonić tam oraz skorzystać ze strony internetowej fundacji.
Polski telefon zaufania dla ofiar przemocy w UK
Telefon Zaufania został przygotowany specjalnie z myślą o Polakach mieszkających w Wielkiej Brytanii. Każda zgłaszająca się do nich osoba otrzyma fachową pomoc: „Głównym celem telefonu zaufania jest umożliwienie Polakom doświadczającym przemocy w rodzinie poufnego kontaktu, podczas którego będą mogli porozmawiać w ojczystym języku o swojej sytuacji oraz uzyskać informacje o dostępnej im pomocy. Współpracujemy z angielskimi i polskimi organizacjami i grupami wsparcia w celu skierowania do nich ofiar przemocy.

Projekt realizowany jest przez stronę internetową Nowe Życie Bez Przemocy przy współpracy organizacji charytatywnej Cheshire Without Abuse, która oferuje szeroki zakres działań terapeutycznych, w tym programy odbudowy życia po doświadczeniu przemocy dla dorosłych i dzieci, szkolenia, programy korekcyjno-edukacyjne dla dorosłych dopuszczających się przemocy oraz zajęcia i programy dla dzieci i młodzieży. Zapewniają również bezpieczne, tymczasowe zakwaterowanie kryzysowe kobietom, mężczyznom i dzieciom uciekającym przed przemocą domową”.

Obecnie telefon działa we wtorki między 19.30 a 21.30 oraz w środy od 10.00 do 14.00. Być może w przyszłości organizacji uda się wydłużyć godziny pracy.

Istnieje także strona internetowa, która ma pomagać Polakom: „Nowe życie bez przemocy to polska strona informacyjna poświęcona osobom doświadczającym przemocy w rodzinie, które mieszkają w Wielkiej Brytanii. Znajdują się tam informacje na temat tego, gdzie można szukać pomocy i jakie opcje mają osoby jej potrzebujące w kwestiach finansowych, mieszkaniowych czy prawnych. Wyjaśnia też czym jest przemoc w rodzinie i jak ją rozpoznać”.01270 260106You’ll need Skype CreditFree via Skype