Szalone dwieście lat rozwoju transportu i komunikacji miejskiej znalazło swoje odbicie w eksponatach zgromadzonych w Streetlife Museum. Każdy zwiedzający może oglądać dawne tramwaje, przejechać się dyliżansem, a nawet pospacerować po ulicach z lat 30-tych.

Wizyta w muzeum to świetny sposób na całodniową wycieczkę dla całej rodziny: jest tu wiele do zobaczenia. W Bicycle Gallery można poznać historię kolarstwa, a także jego związki z Hull. Muzeum posiada bogatą kolekcję starych rowerów, w tym model Hobby Horse z 1818. The Carriege Gallery to jedna z najlepszych publicznych kolekcji powozów, a w The Motor Car Gallery można zobaczyć auta wyprodukowane przed 1900r.

The Streetscene Gallery pozwoli na przeniesienie się w czasie do lat trzydziestych i przechadzanie się ulicami oraz zaglądanie do odrestaurowanych sklepów z epoki: rowerowego, apteki, czy sklepu typu Co-operative. W kolekcji Railway Gallery znajdują się zaś stuletnie elementy dworców i pociągów.

Ostatnia galeria to The Joseph Rank Gallery, poświęcona przedsiębiorcy, który zrewolucjonizował przetwórstwo mąki w regionie, a jego młyny zmieniły krajobraz rzeki Humber. Na wystawie znajdują się także ekrany multimedialne.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00 (ostatnie wejście o 16.30). Na miejscu znajdują się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz miejsca piknikowe. Wstęp jest bezpłatny.