CNN en Español informuje, że w ubiegłym roku aż 18% wszystkich lotów na całym świecie było opóźnionych. Niezależnie od powodu opóźnienia, pasażerowie są w takiej sytuacji zmuszeni do spędzenia niekiedy wielu dodatkowych godzin na lotnisku. Co zrobić w takiej sytuacji, by nie oszaleć z nudów?
Jak zabić czas na lotnisku?
Oczywiście – można poczytać książkę lub gazetę, a w ostateczności wyciągnąć laptop lub iPad (które przecież przewozimy w bagażu podręcznym) i obejrzeć jakiś film lub zabawić się, grając w jedną z mniej lub bardziej ciekawych gier, pobudzających naszą wyobraźnię i zmuszających do myślenia. Za CNN en Español podajemy jednak kilka innych, nieco bardziej kreatywnych sposobów na zabicie czasu podczas oczekiwania na samolot!

Jak podaje CNN en Español, na początku lipca Daniel Wiersema z Austin w Teksasie podróżował ze swoimi kolegami z klubu kibiców piłki nożnej American Outlaws na Mundial w Brazylii. Niestety, czas oczekiwania na samolot znacznie się przedłużył. „Ja i kilka innych osób zaczęliśmy… grać w piłkę nożną. Po chwili lotnisko przemieniło się w stadion sportowy!” – wspomina Daniel (cytat za CNN en Español).

Jeśli nie jesteś fanem piłki nożnej lub obawiasz się, że ochrona lotniska szybko zainterweniuje, jak tylko zaczniesz swój własny mecz – nie martw się. Jeszcze nie wszystko stracone!

CNN en Español podpowiada, że dobrym pomysłem na zabicie czasu na lotnisku jest… obserwowanie innych ludzi! Konsultant biznesowy Nick Holyoake podczas oczekiwania na lot na londyńskim lotnisku Stansted przyznaje, że obserwowanie współpasażerów pomaga w odwróceniu uwagi od tego, jak wolno płynie czas, kiedy chcemy, by płynął jak najszybciej. Przyznaje, że sam obserwował pewną kobietę, która pomimo tego, że była ubrana w jasnożółtą bluzkę i trzymała w ręku balonik z nadrukiem uśmiechniętej twarzy, wyglądała na zupełnie przygnębioną, smutną. „Wyglądała, jakby oczekiwała na kogoś, kto ma przylecieć o wiele później, niż to zaplanowano, lub kto w ogóle nie przyleci” – twierdzi Nick. „Ten kontrast między tym, jak wyglądała, jak była ubrana, a rzeczywistością wokół niej i sytuacją, w jakiej prawdopodobnie się znalazła, bardzo przykuł moją uwagę” – mówi pasażer, przyznając, że nie mógł powstrzymać się od zrobienia zdjęcia (cytaty za CNN en Español).

CNN en Español podaje na swojej stronie, że niektórzy pasażerowie wręcz lubią spóźnienia samolotów – mają wówczas trochę więcej czasu, by skorzystać z wszystkich dobrodziejstw, jakie oferuje im lotnisko. Freddy Sherman, bloger opisujący podróże samolotem (szczególnie w wyższych klasach) twierdzi na przykład, że nienawidzi momentu wsiadania do samolotu, bo musi pożegnać się z lotniskiem. Lotnisko Ataturka w Stambule spodobało mu się szczególnie – głównie ze względu na możliwość korzystania ze stołów bilardowych i symulatora gry w golf. „Podróżuję regularnie i często przebywam przez wiele godzin na lotniskach. Turecki port lotniczy szczególnie przypadł mi jednak do gustu. Jest tu wiele rzeczy do zobaczenia, w tym miejsca, gdzie można zjeść i odpocząć. Zawsze mam nadzieję, że mój samolot spóźni się choć trochę, bym mógł spędzić na lotnisku jeszcze więcej czasu” – kwituje bloger (cytat za CNN en Español).

Powyższe sposoby na zabicie czasu na lotnisku zdecydowanie nie należą do najpowszechniejszych. Jeśli jednak nie chcesz zwariować, musisz się czymś zająć.

Pamiętaj, że opóźniony lot to nie koniec świata. Możesz udać się na zakupy czy do baru i zrelaksować się przez chwilę. Wiele portów lotniczych organizuje także wystawy – zupełnie jak w muzeum! Sprawdź, czy jedna z nich nie została otwarta na lotnisku, na którym czekasz. Odwracając swoją uwagę od oczekiwania, puść wodze fantazji.

A jakie są Wasze sposoby na zabijanie czasu w oczekiwaniu na spóźniony lot?

Źródło: http://cnnespanol.cnn.com