Firma Octovision Media sfotografowała nasze miasto z lotu ptaka. Wystarczył dron i dobra kamera, by ukazać Hull z zupełnie innej perspektywy. Nie możesz tego przegapić!

Firma Octovision Media została założona przez Chrisa Fentona, który pracował kiedyś na stanowisku menadżera jednego z dużych supermarketów. Mężczyzna planował początkowo otworzyć własną kawiarnię przy Newland Avenue w Hull – przygotował nawet biznesplan. Zanim jednak zrealizował swoje postanowienie, trafił na pewien film na YouTube, który zmienił jego życie na zawsze. Film ten bowiem zainspirował Fentona do założenia własnej firmy, które specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć z lotu ptaka – właśnie przy użyciu dronów.

Ze względu na to, że Fenton został zwolniony z pracy, postanowił natychmiast działać. Zbadał rynek – okazało się, że w okolicy nikt nie prowadził podobnej działalności. Mężczyzna sporządził szybko kolejny biznes plan i wystartował z własnym przedsiębiorstwem.

Założenie firmy Octovision Media wiązało się z mnóstwem formalności – przede wszystkim ze względu na to, że dronem musiała sterować odpowiednio wykwalifikowana osoba, która posiadała wszelkie zezwolenia na kierowanie obiektem znajdującym się w przestrzeni powietrznej.

Szybko okazało się, że założenie firmy było strzałem w dziesiątkę – Fenton do dzisiaj wspomina, jak wspaniale poczuł się, gdy sam chciał przetestować nowo nabyty dron i wzniósł się nim w powietrze. „A więc teraz w ten sposób będę zarabiać na życie!” – pomyślał.

Obecnie firma ma już na koncie wiele zdjęć i filmów przedstawiających obiekty znajdujące się w Hull i w okolicy oraz wydarzenia z lotu ptaka. Wśród nich znajduje się m.in. fabryka Siemensa czy The Humber Street Sesh. Firma Octovision Media realizowała również zlecenia dla telewizji poza granicami Wielkiej Brytanii.

Wiele filmów zrealizowanych przez Octovision Media zobaczyć można na stronie internetowej firmy. Zachęcamy do zobaczenia naszego miasta z lotu ptaka – robi to niesamowite wrażenie!