Już w najbliższy weekend (20 – 22 czerwca) odbędzie się Beverley Folk Festival. Na terenie Beverley Racecourse spotkają się największe gwiazdy muzyki folk i ludowej, a imprezy towarzyszące sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Beverley Folk Festival
To już 30 lat, odkąd co roku największe gwiazdy muzyki folk, a także ci, którzy sławę dopiero będą zdobywać, spotykają się na tej przyjaznej rodzinnej imprezie. Festiwal jest wystarczająco duży, by zaprosić szerokie spektrum muzyków z różnych stron świata, ale także na tyle kameralny, by panowała na nim rodzinna, sielska atmosfera.

Sercem festiwalu jest muzyka brytyjska typu folk, ale znajdzie się tutaj także miejsce dla zespołów amerykańskich, światowych, a także bluesa, klasycznego rocka, punka i innych typów muzyki. Organizatorzy wychodzą z założenia, że jeżeli muzyka jest dobra, to powinno znaleźć się dla niej miejsce na festiwalu. Początkowo festiwal nastawiony był wyłącznie na muzykę, teraz zaś obrósł w wydarzenia dodatkowe, które obejmują wyświetlanie filmów, poezję, teatr, literaturę oraz występy gawędziarzy. Niektóre wydarzenia zostały przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach.

Wśród artystów, którzy pojawią się w tym roku, można wymienić Billiego Bragga, którego wydany w zeszłym roku album „Tooth & Nail” zyskał ogromną popularność i otrzymał wiele nagród. Artysta pojawi się na głównej scenie o 19.30 w piątek, pierwszego dnia festiwalu. W sobotę, także o 19.30, organizatorzy zapraszają na występ grupy Home Service, która zawiązała się pod koniec lat 80 – tych ubiegłego wieku. Muzycy rozstali się na kilka lat, dziś jednak znowu połączyli siły, by zapewniać rozrywkę nowemu pokoleniu. Gwiazdami ostatniego dnia festiwalu będą Chas & Dave, którzy nagrywają i zdobywają listy przebojów już od 1972 r. A to tylko niektóre atrakcje.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony www.beverleyfestival.com. Bilet na cały weekend to wydatek rzędu £105, ceny biletów na jeden dzień: £30 w piątek i po £46 w sobotę i niedzielę. Dzieci do 11 roku życia wchodzą za darmo. Istnieje także możliwość zakupu biletu rodzinnego oraz wykupienia miejsca na polu namiotowym.