Brytyjsko-Polska Izba Handlowa gromadzi polskich przedsiębiorców w Londynie od 2006 roku, a w Szkocji od marca tego roku. Tym razem, Izba wraz z agencją Picklemedia.com, zorganizowała spotkanie biznesowe dla polskich przedsiębiorców z całej północnej Anglii. Impreza okazała się niezwykle popularna wśród przedsiębiorczych Polaków i zgromadziła ponad 60 osób, które przyjechały na spotkanie nawet z tak odległych miejsc jak Bournemouth.Polscy przedsiębiorcy podbijają angielski rynek

Celem seminarium było dostarczenie ważnych informacji na temat dostępnych środków na rozwój oraz założenie swojej firmy. Graham Niven z Access to Finance mówił o licznych dotacjach i pożyczkach rządowych dostępnych dla małych i średnich przedsiębiorstw w Manchesterze i Północno-Zachodniej Anglii. Mark Whitaker z kancelarii Begbies Traynor przedstawił praktyczne informacje z perspektywy ex-bankiera na temat banków oraz wyjaśnił działanie procedur bankowych służących do udzielania pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw. David Wright z Enterprise Europe Network North West wyjaśnił jak organizacja pomaga firmom podjąć działalność gospodarczą za granicą. Wspomniał na temat dostępnych dotacji rządowych i kredytów dla firm zainteresowanych ekspansją międzynarodową.

Na seminarium dotarły również dwie firmy prowadzone przez Polaków w Wielkiej Brytanii: Justycja Ltd, utworzona przez Jakuba Hiterskigo, świadcząca usługi tłumaczeniowe w języku angielskim i w językach Europy Środkowo-Wschodniej dla firm prawniczych oraz sądów. Jan Ozdoba, właściciel praktyki dentystycznej Poldent Dental Care Ltd mówił o swojej działalności skierowanej do Polaków z Wakefield, a także oferującej turystykę medyczną dla brytyjskich pacjentów.

Po formalnych prezentacjach, uczestnicy seminarium wzięli udział w sesji networkingowej, która rozpoczęła się przedstawieniem każdego uczestnika innym gościom.

Seminarium było sponsorowane przez MoneyGram, Access2Mortgages oraz agencję kreatywną eleMedia.