Rozrywka kosztuje – nawet bilety do kina nie należą do najtańszych, jeśli doliczymy do nich jeszcze popcorn i colę. Ale w Hull i w okolicy można także świetnie bawić się za darmo! Sprawdź sam.

To już trzy tygodnie od rozpoczęcia wakacji. Długie trzy tygodnie, podczas których rodzice z Hull wychodzą z siebie, by zapewnić swoim dzieciom zajęcie – w końcu nauczyciele mają urlop. Polecamy sprawdzić poniższe atrakcje!

  1. Hornsea Mere. Jezioro, nad które warto wybrać się na cały dzień – na przykład na piknik połączony z obserwowaniem natury. Relaks na świeżym powietrzu jeszcze nikomu nie zaszkodził!
  2. Wystawa „Pirates”. Chyba każde dziecko uwielbia piratów i legendy o nich. Dlatego też warto zabrać swoje pociechy do muzeum Hull Maritime Museum i obejrzeć darmową wystawę „Pirates”. Podczas zwiedzania można zobaczyć na przykład kostium Johnnego Deppa z filmu „Piraci z Karaibów”, a także sprawdzić… jak pachnie prawdziwy pirat! Ciekawa sprawa!
  3. Hull w Minecraft. Miłośnicy spędzania czasu przed komputerem – nawet pomimo wakacji – mogą zabrać swoje urządzenie z zainstalowanym Minecraftem do centrum Hull History Centre, w którym odbywać się będą w ciągu najbliższego czasu warsztaty, podczas których eksperci pomogą odtworzyć Hull w wirtualnym świecie i przekażą uczestnikom wiele ciekawostek dotyczących historii i architektury naszego miasta. Najbliższe warsztaty już 14 sierpnia o godzinie 14.00 (kolejne 21.08 o tej samej porze). Więcej informacji pod numerem telefonu: 01482 317500.
  4. Wizyta w muzeum National Media Museum. Obiekt znajduje się w Bradford. Muzeum można zwiedzić za darmo. Warto zwrócić uwagę na wystawę czasową „Light Fantastic” (do 1 listopada bieżącego roku). W muzeum często odbywają się ponadto różne warsztaty i wydarzenia przeznaczone dla całej rodziny. Więcej informacji znaleźć można na stronie instytucji: http://www.nationalmediamuseum.org.uk.
  5. Play Days. W centrum handlowym Princes Quay (Harbour Deck) odbywają się codziennie dni zabawy (11.00 – 16.00), podczas których nie zabraknie rozrywki dla całej rodziny. Dzieci mogą popływać łódkami, pomalować sobie twarz na wszystkie kolory tęczy albo spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Play Days odbywają się codziennie do 5 września tego roku.
  6. Wizyta w parku. Zachęcamy również do odwiedzania miejskich parków, w których można miło spędzić czas, grając w tenisa, rugby, piłkę, czy choćby biegając. Miłośnicy leniuchowania mogą zabrać koc i kosz pełen jedzenia. Piknik w sercu Hull także może być wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w wakacje!