hull.plPolicja z West Yorkshire ujawniła dzisiaj, że para, której ciała znaleziono w mieszkaniu w Bradford była narodowości polskiej – donosi goniec.com. Policja wystosowała publiczny apel o pomoc w dotarciu do informacji o ostatnich znanych działaniach pary.

Policja została poproszona o przybycie do mieszkania na Hallfield Road w poniedziałek 17 stycznia na krótko przed godziną 9 rano. Funkcjonariusze odkryli tam dwa ciała – kobiety i mężczyzny. Mężczyzna został zidentyfikowany jako Bartłomiej Jakub Bożek (lat 33). Koroner stwierdził, że przyczyną śmierci było powieszenie. 

Kobieta to Karolina Wasilewska (lat 28), która była lokatorką mieszkania. Badania przyczyn jej śmierci jeszcze nie zostały zakończone. 

Bartłomiej i Karolina byli parą. Bartłomiej był znany jako Bart, pochodził z Tarnowa. Karolina pochodziła z okolic Bełchatowa. Śledczy nie podejrzewają nikogo w związku ze śmiercią pary. 

– Poszukujemy osób, które widziały się z nimi w okresie między Bożym Narodzeniem i 17 stycznia, bo mogą oni posiadać ważne informacje, które mogą nam pomóc – mówi detektyw Sukhbir Singh.

– Jak dotąd wiadomo, Bartłomiej był widziany po raz ostatni w czwartek 6 stycznia, natomiast Karolinę widziano w Nowy Rok. Ktokolwiek widział Bartłomieja lub Karolinę w dniach poprzedzających 17 stycznia, jest proszony o skontaktowanie się z policją tak szybko, jak to tylko możliwe – tak byśmy mogli poukładać ich ostatnie działania i zbudować sobie jaśniejszy obraz ich życia.

Policja apeluje o wszelkie informacje, kierując apel szczególnie do Polaków w Bradford. 

– Wiemy, że oboje – Bartłomiej i Karolina – utrzymywali więzi z polską społecznością, więc informacje dostarczone nam przez tę społeczność mogą naprawdę pomóc. Jeśli ktokolwiek obawia się bariery językowej, może skontaktować się z nami w sprawie udzielenia nam informacji za pośrednictwem tłumacza – dodaje detektyw Sing.

Każdy, kto sądzi, że posiada informacje dotyczące powyżej opisanej sprawy, jest proszony o kontaktowanie z Homicide an Major Enquiry Team pod numerem 0845 606 06 06. W celu nawiązania kontaktu można także wysłać SMS pod numer 077 862 200 805, pisząc na początku: „Hallfield”.
źródło: goniec.com