hull.plAngielskie lotnisko Manchester jako pierwsze na świecie wprowadza hologramy. Wirtualni pracownicy – Julie i John – od dziś będą instruować pasażerów podróżujących z Terminalu 1 jak przygotować się do kontroli bagażowej – pisze emito.net.

Przypominające prawdziwych ludzi holograficzne obrazy zostały wykonane na podobieństwo rzeczywistych pracowników lotniska – Julie Capper oraz Johna Walsha. Nagranym głosem będą pasażerom przypominać co wolno, a czego nie wolno wnosić na pokład samolotu i o konieczności przygotowania karty pokładowej do okazania.

Iluzja żywego człowieka powstała dzięki nałożeniu obrazu o wysokiej rozdzielczości na przezroczystą powierzchnię. Technologia ta, rozwinięta przez firmę Musion, jak dotąd stosowana była jedynie w przemyśle rozrywkowym – głównie w teledyskach.

Władze lotniska mają nadzieję, że nowi, wirtualni pracownicy, przyczynią się do zmniejszenia kolejek przy odprawach.

– Stale szukamy nowych rozwiązań, które poprawiłyby jakość obsługi pasażerów. Jednak cztery lata po wprowadzeniu zakazu wnoszenia na pokład płynów, podróżni wciąż o tym zapominają. Nie chcemy wyrzucać komukolwiek napojów czy kosmetyków. O obowiązujących restrykcjach próbowaliśmy już przypominać na wiele sposobów – począwszy od plakatów, po ludzi przebranych za gigantyczne dezodoranty! Może hologramy okażą się skuteczne? – mówi Julie Armstrong, Dyrektor Działu Obsługi Klienta.

źródło: emito.net
fot. BBC News