W ramach operacji Trivium do Wielkiej Brytanii przyjechali policjanci z ośmiu europejskich państw, w tym z Polski. Wspólnie z Brytyjczykami będą zatrzymywać podejrzanych kierowców z zagranicy.
Polski patrol na brytyjskich drogach
Europejscy policjanci będą pomagać Brytyjczykom wdrożyć się w systemy policyjne starego kontynentu, uczyć ich podstawowych zwrotów oraz pomagać w pracy jako tłumacze. Dzięki dostępowi do baz danych swoich ojczystych krajów mogą też łatwiej sprawdzić, czy zatrzymany kierowca nie jest poszukiwany za jakieś przestępstwo.

Mieszane patrole pojawiły się już w tym tygodniu w West Midlands. Przez pierwsze 24 godziny na terenie Kornwalii, Hertfordshire, Surrey, Essex i Merseyside policjanci zatrzymali niemal 900 pojazdów i aresztowali 55 osób. Wśród nich są włamywacze, złodzieje, oszuści oraz handlarze narkotykami.

Każdego dnia po brytyjskich drogach porusza się około 350 tysięcy samochodów zarejestrowanych poza granicami UK. Nawet 3 tysiące z nich może być zamieszanych w różne przestępstwa, w tym w handel ludźmi.

Źródło: http://www.polishexpress.co.uk/