Jeżeli chcesz zacząć uprawiać jakiś sport, ale dotychczas brakowało Ci na to pomysłu, tegoroczna wiosna może wszystko zmienić. Już teraz odbywają się w Hull darmowe marsze i biegi, w których udział może wziąć każdy.

Marsze będą organizowane przez Active Hull i będą odbywać się od marca przez całe lato. Do wyboru będzie kilka tras, o różnej długości i trudności. Najkrótsze będą trwać około 30 minut, najdłuższe – półtorej godziny. „Wielu z nas marzy o tym, by mieć więcej ruchu” – mówi Claire Champlin, Sports Development Officer (cyt. za hullcc.gov.uk). „Wiemy, że to dla nas dobre i wiemy, jak ważne jest zdrowie. Jednak łatwo nam znajdować wymówki, by nie wychodzić z domu i nie uprawiać żadnego sportu. Marsz dla zdrowia to naprawdę prosty sposób na to, by zacząć – jest odpowiedni dla osób w różnym wieku i nie wymaga specjalnego sprzętu”.

Specjaliści zgadzają się, że takie spacery na świeżym powietrzu przyczyniają się do lepszego samopoczucia psychicznego i fizycznego oraz poprawiają kondycję. Żeby wziąć udział w marszu wystarczy pojawić się w miejscu zbiórki. Poniżej podajemy miejsca, godziny wymarszu i przybliżony czas trwania spacerów:

  • Asda Bilton, soboty, 9:00 – 10:00,
  • Asda Mount Pleasant, piątki, 11:00 – 12:30,
  • Fernleigh Day Centre, Waterloo Street, każdy drugi czwartek miesiąca, 13:30 – 14:30
  • Asda Hessle Road, soboty, 10:00 – 10:30
  • Asda Kingswood, wtorki, 10:00 – 10:30
  • Fernleight Day Centre, Waterloo Street, ostatni poniedziałek każdego miesiąca, 13:30 – 14:30
  • George Ashton Day Centre, Ashton Close, każdy pierwszy wtorek miesiąca, 13:30 – 14.30.

Ci, dla których spacery nie są wystarczająca aktywnością fizyczna, może zainteresują się 5-kilometrowymi biegami Hull parkrun, które odbywają się w każdą sobotę o 9:00 rano. Podobnie jak marsze są bezpłatne, jednak tutaj należy się zarejestrować przed pierwszym startem. Dzieki rejestracji każdy z uczestników będzie mógł poznać dokładny czas, w jaki przebył ten odcinek – w tym celu należy wydrukować kod kreskowy, który będzie dostępny po zalogowaniu się na tę stronę: http://www.parkrun.org.uk/register. Uwaga – kod należy wydrukować, nie da się zeskanować go np. z telefonu komórkowego. Bieg odbywa się w East Park.