Tysiące ludzi w całej Wielkiej Brytanii muszą ponownie złożyć rozliczenie podatkowe za poprzedni rok po tym, jak HM Revenue and Customs (HMRC) dopatrzyło się błędów w dokumentach.
HMRC: Tysiące ludzi popełniło błąd w rozliczeniu podatkowym
Urzędnicy twierdzą, że dopiero teraz mogli dopatrzyć się błędów – dokładnie przetwarzają bowiem każdy złożony wniosek oraz dołączone dokumenty. I to właśnie tu pojawia się problem – wiele osób nie dołączyło wszystkich wymaganych załączników, dlatego rozliczenie podatkowe muszą złożyć ponownie.

HMRC poinformowało, że problem dotyczy nieco poniżej 100 tysięcy podatników.

Urzędnicy zwracają uwagę na to, że nieprawidłowości pojawiły się przede wszystkim w rozliczeniach złożonych przez osoby, które w ciągu minionego roku podatkowego zmieniły miejsce zatrudnienia. Spowodowało to, że podatnicy zapłacili niedokładnie taką kwotę podatku, jaką powinni – różnica wynosiła zwykle około 200 funtów, poinformował HMRC.

HM Revenue and Customs skontaktowało się już z większością osób, które popełniły błąd w rozliczeniu podatkowym. Tacy podatnicy muszą ponownie wypełnić dokumenty i wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości.Źródło: http://www.bbc.com/