Dwie firmy z Hull są zaangażowane w wytwarzanie kombinezonów ochronnych dla brytyjskiego rządu. Dzięki ubraniom brytyjscy ochotnicy pracujący w Zachodniej Afryce nie będą narażeni na kontakt z chorobą.
Wkład firm z Hull w walkę z wirusem Ebola
Firma Arco ma dostarczać 100.000 takich ubrań ochronnych miesięcznie. Kombinezony zostały zaprojektowane przez inną firmę z Hull – Microgard. Rządowy kontrakt wycenia się na siedem zer. Z wyprodukowanej w mieście odzieży będzie korzystać 750 jednostek lądowych.

Ebola – śmiertelna choroba rozprzestrzeniająca się przez kontakt z płynami ustrojowymi człowieka – odebrała już życie kilku tysiącom mieszkańców Zachodniej Afryki. Thomas Martin, dyrektor zarządzający Arco ,mówił: „Dotarcie do tego etapu zajęło nam 6 tygodni – może wydawać się to dużo, ale mnie się zdaje, że to bardzo imponujący wynik. Kombinezony nie mogły powstać szybciej, a my wykonaliśmy kawał profesjonalnej roboty. Sprzęt będzie używany gdziekolwiek pojawi się niebezpieczeństwo zarażenia” (cyt. za hulldailymail.co.uk).

Rząd zamówił początkowo 50 tysięcy skafandrów miesięcznie, jednak szybko podwoił zamówienie zdając sobie sprawę z rzeczywistych rozmiarów epidemii. Kombinezony są wyposażone w szczelne rękawiczki, kaptur, wizjer oraz respirator. Rządowe zamówienie ma trwać 5 miesięcy.

Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/