William Wilberforce i Amy Johnson to tylko dwie z wielu ważnych postaci historycznych, które były związane z Hull, i o których nasze dzieci będą się uczyć w szkołach podstawowych już w tym roku.

Nauczalnie historii Hull w lokalnych szkołach podstawowych właśnie się rozpoczyna. Dzieci w ramach lekcji poznają 20 zagadnień związanych z naszym miastem. Dzięki temu lepiej będą rozumieć problemy Hull, a przez to całej Wielkiej Brytanii.

Autorzy programu nauczania „Hull Curriculum” podkreślają, że dzieci poznają historie opowiadające o zagrożeniu i niebezpieczeństwie, o przygodach i o poznawaniu świata. Zrozumieją, jak ludzie, którzy urodzili się w Hull lub byli z miastem w jakikolwiek inny sposób związani, wpłynęli na bieg historii — także w ujęciu globalnym.

Wśród znanych postaci, które zostaną przybliżone w ramach 20 zagadnień, znajdują się William Wilberforce (działający na rzecz zniesienia niewolnictwa w Wielkiej Brytanii), Amy Johnson (awiatorka, pilotka znana na całym świecie), Mary Murdoch (feministka, która odegrała olbrzymią rolę w walce o prawo do głosowania dla kobiet), Isaac Reckitt (założyciel jednej z największych firm produkujących środki chemiczne i artykuły gospodarstwa domowego) czy filantrop i dobroczyńca Thomas Ferens (jego imieniem nazwano miejską galerię sztuki w Hull).

Oprócz tego dzieci poznają także m.in. historię jarmarku Hull Fair, którego historia sięga ponad 700 lat wstecz. Dowiedzą się, że to właśnie w Hull po raz pierwszy zaczęto wykorzystywać psy policyjne. Zrozumieją, czemu budki telefoniczne w naszym mieście nie są czerwone, lecz białe. Poznają historię słynnego na Wyspach mostu Humber Bridge. I wiele, wiele innych.

Autorzy programu chcą, by jak najwięcej szkół wzięło w nim udział. Mają nadzieję, że część zagadnień uda się przekazać najmłodszym mieszkańcom miasta jeszcze przed rozpoczęciem 2017 roku — czyli roku Hull City of Culture 2017. Reszta ma zostać zrealizowana już po 1 stycznia.