Dostępne są stypendia dla dzieci i młodzieży w Hull, aby pomóc im w postępach w edukacji.

Oto cztery rodzaje możliwych dotacji:

  • Hull Education Foundation – grant ma na celu pomóc młodym ludziom w przygotowaniu się do zawodu, handlu lub usługi do 25 roku życia. Może być wykorzystany do kursów na poziomie szkoły średniej lub wyższej lub projektu szkoleniowego i zatrudnienia. Stypendium może pomóc w opłaceniu strojów, ubrań, narzędzi, instrumentów i książek lub innych przedmiotów, które pomogą młodemu człowiekowi w zdobywaniu wykształcenia lub zawodu. Aplikacje powinny być w wieku od 13 do 25 lat, osoby powinny uczęszczać do szkoły w Hull, a rodzice powinni mieszkać w Hull.
  • Nagroda im. Leona Salingara – stypendium ma na celu pomoc studentom rozpoczynającym studia muzyczne na uczelni muzycznej do 25 roku życia. Kandydaci muszą mieszkać w Hull i uczęszczać do szkoły w Hull, muszą też rozpoczynać pierwszy rok kursu muzycznego na uniwersytecie lub w szkole muzycznej.
  • Alderman Sydney Smith Prize Trust Fund – dotacja ta jest przeznaczona dla szkół lub innych instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, które mogą ubiegać się o uczniów w wieku od 11 do 18 lat, którzy zasługują na pomoc ze względu na swój wysiłek i osiągnięcia w trudnych warunkach.
  • Hull Youth Trust – nagroda ta ma na celu wspieranie młodych ludzi do 25 roku życia w podróżowaniu dla rozwoju osobistego. Wnioski powinny być składane przez osoby indywidualne lub grupy młodych ludzi w wieku do 25 lat, którzy chcą kontynuować swoją edukację poprzez wyjazdy za granicę i chcą dokonać wzajemnych uzgodnień.

 „Chcemy móc pomagać w budowaniu aspiracji naszych dzieci i młodzieży, a te dotacje pozwolą im realizować swoje pasje, usuwając wszelkie bariery finansowe. Wiemy, że w naszym mieście jest duża pula niewykorzystanych talentów i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać ludzi w realizacji ich pomysłów i talentów. W ten sposób wszyscy czerpiemy korzyści z sukcesu”. – powiedział Radny Shane McMurray. 

Dowiedz się więcej i wypełnij formularz zgłoszeniowy tutaj.