Jeszcze przed kilkoma laty obywatele Wielkiej Brytanii narzekali na skomplikowany system emerytalny, który był pasmem nieporozumień i nierówności, szczególnie jeśli chodziło o płeć, gdyż kobiety miały stosunkowo małe świadczenia emerytalne, aniżeli mężczyźni.

Wychodząc więc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom obywateli, rząd brytyjski postanowił wziąć sprawę w swoje ręce i rozwiązać owe problemy wprowadzając bardziej prosty i nade wszystko sprawiedliwy system, który stwarza możliwość większej kontroli środków świadczenia emerytalnego, która z kolei przekłada się na łatwiejsze planowanie oszczędności emerytalnych. Jak więc obecnie przedstawiają się przepisy zapisane na kartach rządu brytyjskiego?

POBIERZ DARMOWY PRZEWODNIK: http://www.moneygrabbing.co.uk/go/poradnik-emerytura-w-Anglii

Otóż zmiany wprowadzone w 2016 roku zdecydowanie różnią się od starego, niewygodnego systemu, który niegdyś funkcjonował. Dziś emerytura w Anglii dla Polaków wypłacana będzie każdego tygodnia w postaci pojedynczej kwoty.  Aby jednak zakwalifikować się do uzyskania świadczenia emerytalnego, podstawowym kryterium jest przepracowanie co najmniej 10 lat. Jeśli jednak wartość ta będzie niższa, wówczas możemy dodać do niej lata pracy, które osiągnęliśmy pracując na przykład w Polsce, czy w innym kraju europejskim.

Problemem dla większości może być kolejne wymaganie, a więc posiadanie co najmniej 35 lat składek na National Insurance (NI), aby osiągając wiek emerytalny czerpać pełną kwotę świadczenia emerytalnego w wysokości 155 funtów. W przypadku mniejszej ilości lat opłaconych składek, wówczas osoba uprawniona otrzyma kwotę w oparciu o liczbę lat, które dotychczas zapłaciła.  Płacąc składki na ubezpieczenie społeczne kwalifikujesz się do uzyskania niektórych świadczeń w tym emerytury państwowej. To bardzo istotna kwestia, o której większość Polaków nie zdaje sobie sprawy.

Z racji tego, iż system emerytalny koncentrować się będzie na poszczególnych uprawnieniach przestaną obowiązywać zasady, którym wcześniej podlegały osoby uprawnione: małżonkowie, rozwodnicy, osoby pozostające w związkach cywilnych, czy wdów/wdowców.

Pozytywem nowej emerytury w UK jest dziedziczenie dodatkowej płatności po zmarłym małżonku. W przypadku ponownego zawarcia związku małżeńskiego – nie będzie przysługiwać nam takie udogodnienie. Dziedziczyć możemy również połowę tak zwanej kwoty gwarantowanej świadczenia emerytalnego swoje małżonka czy partnera, która będzie dodatkową kwotą regularnie wypłacaną razem ze świadczeniem emerytalnym.

Jakie jeszcze nowe przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii o których powinni wiedzieć obywatele? Jeśli osoba, która osiągnęła wiek emerytalny otrzymuje świadczenie Additional State Pension, wówczas jego składka NI będzie większa od kwietnia 2016 roku. Jeśli czujemy się na siłach i nie chcemy przechodzić na emeryturę możemy odroczyć podjęcie emerytury państwowej, a za każdy odroczony okres, otrzymamy niemal 5,8% więcej emerytury państwowej.

I choć nowa emerytura państwowa kryje w sobie wiele zalet, jak i wad, warto już teraz dowiedzieć się więcej na ten temat. Jeśli wcześniej zaczniemy myśleć o świadczeniu emerytalnym, być może po osiągnięciu wieku emerytalnego otrzymamy kwotę, która z pewnością nas zadowoli. Jest to szczególnie ważne dla młodej Polonii, która wracając na starość do Polski będzie miała możliwość otrzymania wysokiej emerytury w brytyjskiej walucie.

Te i wiele innych informacji znajdziesz w ebooku, który szczególnie skupia się na nowej emeryturze państwowej, jej przepisach i zmianach, które powinien znać każdy Polak. Dlaczego więc warto po niego sięgnąć? Bo jest odpowiedzią na wszelkie wątpliwości, dzięki którym każdy z nas będzie miał wiele mobilizacji, aby w młodym wieku zadecydować o losach swojej emerytury. To miejsce, w którym dowiesz się, w jaki sposób sprawdzić przepracowane lata, czy też obliczyć swoje świadczenie emerytalne. Emerytura państwowa, Cold Weather Payment, wcześniejsza emerytura to kilka kwestii, które znajdziesz w owej książce elektronicznej.

Autor: Radek Salak www.moneygrabbing.co.uk

Link do poradnika: http://www.moneygrabbing.co.uk/go/poradnik-emerytura-w-Anglii

Link do grupy na FB: www.facebook.com/groups/emeryturawUK