Już w maju odbędzie się Carnival of Colours — to festiwal, podczas którego wszyscy bawią się w chmurze kolorowych barwników. Impreza nawiązuje do Indii — ich kultury, muzyki i aromatycznej kuchni.

Festiwal Kolorów odbędzie się w ramach Hull Uk City of Culture na terenie Zebedee’s Yard już 29 maja tego roku. Jego punktem kulminacyjnym będzie zabawa w chmurze kolorowych proszków.

Wydarzenie organizuje stowarzyszenie Hull and East Riding Hindu Cultural Association. Sekretarz generalny stowarzyszenia Navin Jaiveloo powiedział: „Indie to kultura, curry i feeria barw. Chcemy nimi zarazić Hull — Miasto Kultury”.

Zdaniem Jaiveloo czeka nas w Hull niezapomniany weekend, pełny świetnej rozrywki, w którym weźmie udział wielu przyjezdnych. Wiadomo, że część osób, które przyjadą do Hull, by wziąć udział w imprezie Radio 1 Big Weekend, zostanie o dzień dłużej — właśnie z powodu Festiwalu Kolorów.

Organizatorzy zapowiadają, że w Hull pojawią się w związku z festiwalem tancerze i muzyka znana z Bollywood. Miastem zawładną dźwięki, które nieść się będą ulicami. W chwili przerwy spróbować będzie można tradycyjnego ulicznego jedzenia indyjskiego, które przygotuje znana i doceniana za wspaniały smak restauracja indyjska Tapasya.

Sam Festiwal Kolorów w Hull nawiązywać ma do obchodów Holi — święta znanego w Indiach i Nepalu, nazywanego świętem miłości. Zgodnie z wierzeniami, podczas Holi świętuje się zwycięstwo dobra nad złem, a zatem nadejście wiosny i koniec zimy. Ale dla wielu to okazja do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi — czasem także do naprawienia relacji, które zostały zniszczone przez bieg życia.

Festiwal Holi obchodzony jest tradycyjnie w marcu. W obchodach biorą udział setki tysięcy ludzi, także turystów, którzy przyjeżdżają do Indii i Nepalu właśnie ze względu na tę imprezę.

Niezależnie od tego, jak podejdziemy do festiwalu, z pewnością będzie on okazją do wspaniałej zabawie w gronie bliskich.

Żeby móc wziąć udział w zabawie (29 maja po 17.00) należy kupić bilet w cenie 3 funty (normalny) i 2 funty (ulgowy). Wejściówki kupować można online: www.hull2017.co.uk/whatson/events/carnival-of-colours. Za proszek do zabawy należy dopłacić 2 funty.