Nowe centrum handlowe powstanie pod koniec tego roku w Kingswood tworząc około 75 nowych miejsc pracy. Wśród nowych sklepów znajdzie się apteka oraz placówka Co-operative.
Nowe centrum handlowe w Kingswood
Kingswood Parks Development Company wyjawiła, że budynek ma być gotowy najpóźniej do końca września i będzie zlokalizowany przy School Lane, w pobliżu Kingswood Health Centre. Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi dzierżawcami powierzchni, w tym z jednym pubem. Nie wiadomo natomiast, ile projekt będzie kosztował, wiadomo jedynie, że ma być to „znaczna inwestycja”.

Rzecznik prasowy wykonawcy powiedział: „Rozwój centrum handlowego na tym obszarze to krok milowy dla całej okolicy. Z potwierdzeniem, że większą część powierzchni zajmie Co-op i że w budynku pojawi się także apteka, rośnie zainteresowanie wśród lokalnych mieszkańców. W nowym centrum znajdzie pracę 75 osób, a wcześniej pracę znajdą budowlańcy” (cyt. za www.hulldailymail.co.uk).

Centrum otworzy się w tym samym czasie, co szkoła dla 280 uczniów, działająca na zasadzie akademii – czyli niezależnie od miasta.

Daniel Brown, radny Kings Park w Urzędzie Miasta, powiedział: „Ludzie uwielbiają tę część Hull i wierzę, że nowe centrum handlowe bardzo się przyda”. Radny chciałby zobaczyć też tutaj nowe restauracje i kawiarnie.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/