Na Trinity Market otwarto zupełnie nowe centrum rowerowe!

Ludzie są zachęcani do korzystania z darmowych rowerów w ramach programu R-evolution.

W ramach oferty osoby pracujące w centrum Hull otrzymają bezpłatnie rower i kask na rok.

Program rozpoczyna się w środę 17 listopada, a do zdobycia jest tylko 30 rowerów.

„W ramach naszych planów zachęcania do aktywnego podróżowania uruchamiamy wypożyczalnię rowerową skierowaną do osób, które przyjeżdżają do centrum Hull w celach zawodowych. Korzystając z tej okazji, będziesz miał szansę wykorzystać nowe ścieżki rowerowe, pokonać ruch uliczny, poprawić kondycję i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, wybierając dojazd rowerem do pracy. Rozumiemy, że nie każdy ma możliwość posiadania roweru i tu właśnie wychodzimy z tą inicjawywą.” – powiedział, John Marshall, dyrektor generalny organizacji charytatywnej R-evolution

R-evolution to organizacja charytatywna zajmująca się rowerami z siedzibą w Cottingham, której celem jest umożliwienie wszystkim jazdy na rowerze. Zespół otworzył centrum rowerowe w Trinity Market w marcu tego roku.

Obiekt przechowuje do 40 rowerów i oferuje usługi naprawcze osobom dojeżdżającym do pracy, kupującym i odwiedzającym.

„Głównym celem naszej organizacji charytatywnej jest przywracanie do życia niewykorzystanych rowerów. Otrzymujemy rowery, które nie są już używane, a nasi profesjonalni mechanicy naprawiają je i serwisują, jednocześnie ucząc naszych stażystów, którzy szukają pracy w lekkiej inżynierii. Nowe, odnowione rowery są następnie rozprowadzane w społeczności za pośrednictwem wypożyczalni rowerowych, aby pomóc dzieciom w dotarciu do szkoły, osobom ubiegającym się o azyl w uzyskaniu niezależności, osobom dojeżdżającym do pracy i wielu innych.

Cieszymy się, że możemy pomóc i uczynić rower bardziej dostępnym dla wszystkich użytkowników centrum miasta.

Jeśli chciałbyś pożyczyć rower, wpadnij do naszego oddziału i zobacz, co mamy. Rowery będą dystrybuowane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy.” 

Plany na przyszłość obejmują również wypożyczalnię rowerów elektrycznych i skuterów oraz wycieczki rowerowe z przewodnikiem w Hull.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę na Facebooku lub Instagramie pod adresem @revolutiontrinity lub zadzwoń pod numer 01482 844422.