66-latek zapłacił 1 funta za parking w centrum miasta. A mimo to dostał list z informacją, że nałożono na niego karę… za niezapłacenie za  parkowanie. To nie pierwsza taka sytuacja w Hull.

Nigel Walker zostawił swój samochód na parkingu Zebedee’s Yard na niecałe pół godziny. Kiedy  przyszedł  do samochodu, zapłacił 1 funta za parkowanie. Dlatego trudno wyobrazić sobie nawet,  jak wielkie było jego zdziwienie, gdy jakiś czas  później dostał list z informacją, że nałożono na niego karę, ponieważ… rzekomo nie uiścił opłaty parkingowej.

Walker próbował się odwoływać. Ale nie przyniosło to żadnego efektu. W odpowiedzi na odwołanie  napisano tylko, że kara to 100 funtów.

Mężczyzna opowiada:  „Podszedłem do maszyny, włożyłem pieniądze, ale automat natychmiast mi  je zwrócił, bo nie podałem numerów rejestracyjnych auta. Więc  zrobiłem to jeszcze raz. Tym  razem płatność została  zaakceptowana, ale parkomat nie wydał mi żadnego pokwitowania. Nie  przejąłem się tym, bo obok urządzenia znajdowała się informacja, że potwierdzenie to jest  niepotrzebne”.

 W nagraniu z monitoringu widać, jak Walker próbuje dokonać płatności, tj. zostawia pieniądze w  automacie, a następnie wsiada do samochodu i odjeżdża. „Byłem przekonany, że udało mi się  zapłacić. Nie miałem powodu, żeby tego nie zrobić — to w końcu tylko jeden funt” — tłumaczył 66-latek.

„Byłem naprawdę zdumiony, gdy otrzymałem list z groźbą nałożenia na mnie kary w wysokości 100 funtów” — mówił.

Parking Zebedee’s Yard działa od ubiegłego roku, a nie pierwszy raz zdarzyło się, że jego właściciel, firma Minster Baywatch,  próbował ukarać kierowców za drobne pomyłki związane z  dokonywaniem opłaty za parkowanie. Wystarczyło  pomylić jedną cyfrę w numerze rejestracyjnym samochodu, by dostać wezwanie do zapłaty kary w wysokości 100 funtów.

Nic dziwnego, że w tej sytuacji Walker i inni poszkodowani są przekonani o tym, że Minster Baywatch próbuje wyciągnąć  od nich pieniądze. Zupełnie  bezpodstawnie. Nigel Walker już zapowiedział, że nie podda się. Nie zamierza płacić kary, która w jego opinii jest zdecydowanie za wysoka.

„Wydaje mi się, że Minster Baywatch po prostu nie potrafi przyznać się do błędu” — komentuje mężczyzna. Czy uda mu się skutecznie odwołać w końcu od bezpodstawnie nałożonej na niego kary?