Prace ruszają już wkrótce — władze wydały zgodę na wybudowanie w Goole (East Yorkshire) olbrzymiego centrum usługowego. A to oznacza, że powstanie tutaj przynajmniej 3 tysiące miejsc pracy!

Już w lutym tego roku władze wydały oficjalne pozwolenie, które teraz potwierdzono. Oznacza to, że prace nad inwestycją o całkowitej powierzchni prawie 200 tys. metrów kwadratowych mogą ruszać.

W Goole powstać mają przestrzenie magazynowe, salony samochodowe, centrum rozrywkowo-handlowe oraz hotel z setką pokoi.

Inwestorem są spółki Sterling Capitol oraz Homes and Communities Agency (HCA). Dyrektor pierwszej z nich Mike Heydecke powiedział, że bardzo ucieszył się na wiadomość o tym, że jest już pełna zgoda władz na realizację inwestycji. „Wprawdzie pierwsze pozwolenie uzyskaliśmy już w lutym, ale z realizacją inwestycji trzeba było jeszcze poczekać na jego potwierdzenie, bo pojawiły się drobne trudności” — mówił. Dodał, że już wkrótce mają rozpocząć się prace budowlane. „Niedługo powstanie centrum, które bardzo przyczyni się do ekonomiczno-gospodarczego rozwoju regionu” — zapewnił Heydecke.

Inwestor podkreśla, że duże znaczenie ma dla niego tworzenie miejsc pracy w regionie. Twierdzi nawet, że często jest to najważniejszym aspektem spośród tych, które brane są pod uwagę przy planowaniu następnych inwestycji.

W tej chwili trwają już rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi, którzy byliby zainteresowani wynajęciem przestrzeni w powstającym centrum Capitol Park w Goole. Heydecke zapewnił, że część z nich to firmy i koncerny o stabilnej, ugruntowanej pozycji na rynku.

Ze słowami dyrektora Sterling Capitol zgodził się Nick Fillingham, dyrektor Indigo Planning, firmy, która doradzała inwestorom na etapie przygotowywania planów Capitol Parku. Podkreślił, że inwestycja jest wielką szansą dla całego regionu — szczególnie ze względu na olbrzymią liczbę miejsc pracy, jakie mają tutaj powstać.