W centrach handlowych w Hull, podobnie jak w całym East Yorkshire, pojawiły się floty  papierowych samolotów. Sprawdź, o co chodzi!

Papierowe samoloty zostały stworzone przez uczniów lokalnych szkół. 500 dzieciaków wykonało  modele, które można zobaczyć w centrach handlowych m.in. w Hull. To część projektu  artystycznego w ramach festiwalu poświęconego pilotce Amy Johnson — Amy Johnson Festival.

Menadżer Princes Quay Shopping Centre, Claire Suggitt, przyznała, że samoloty zdecydowanie  przykuwają wzrok odwiedzających. „Ta instalacja zainteresowała nie tylko kupujących, ale też  pracowników centrum. Cieszę się, że udało się dzięki temu nadać naszemu centrum nieco  kolorów” — powiedziała menadżer. I dodała: „Popieramy projekty artystyczne, w których biorą  udział mieszkańcy Hull i okolic. Takie inicjatywy zawsze spotykają się z ciepłym odbiorem.  Samoloty pokazują, jak zdolne są dzieci, które je stworzyły. Uczniowie powinni być naprawdę  dumni ze swojej pracy!”.

Projekt artystyczny, w ramach którego powstały instalacje, nosi nazwę Mass of Moths. Za jego  organizację odpowiada jedna z koordynatorek festiwalu Amy Johnson, Sarah Taylor. Kobieta  twierdzi, że dzieci mogły pokazać swoje zdolności, zaprezentować kreatywność stworzyć coś, co  przyozdobiło miejsca publiczne w regionie.

Projekt został włączony do programu nauczania w minionym roku szkolnym. Dzięki temu dzieci  mogły dowiedzieć się kilku ciekawych informacji na temat Amy Johnson i jej dokonań. Poznały na  przykład fakty dotyczące jej podróży samolotem do Australii, dzięki której pilotka zasłynęła na  całym świecie.

Sarah Taylor: „Celem naszego festiwalu jest inspirowanie ludzi do podejmowania różnych działań.  W przypadku dzieci jest to niezwykle ważne. Chcemy obudzić ich kreatywność”.

Kolorowe samoloty znalazły się w najważniejszych, najbardziej reprezentacyjnych miejscach  centrów handlowych. Będzie można je oglądać jeszcze przez najbliższe kilka miesięcy.