O scenie muzycznej w Hull można z pewnością powiedzieć, że jest niezwykle bogata, dynamiczna i różnorodna. Każdy, poczynając od fanów punk rocka, poprzez miłośników spokojnych wstępów akustycznych, a kończąc na amatorach szalonych i przepełnionych emocjami koncertów na wolnym powietrzu, znajdzie coś dla siebie.

Indywidualni artyści także są ważnym elementem życia kulturalnego w Hull. Swoją obecnością w barach, klubach, czy w samym centrum miasta dodają mu oryginalności i kolorytu. Dokąd najlepiej udać się, żeby spotkać i zobaczyć nieprzeciętnych wykonawców?

Takie pytanie zadano lokalnemu muzykowi, Lee Wainmanowi, który jest wszechstronnie uzdolniony (gra na gitarze, fortepianie, saksofonie oraz śpiewa) i w związku z tym często występuje przed publicznością.

Wśród wymienionych przez niego lokali, w których można usłyszeć muzykę na żywo i cieszyć się przyjemną atmosferą, znalazły się:

Jaz Bar, Lowgate: Najlepszym wydarzeniem jest organizowane tutaj Sounds of the Estuary. Za każdym razem można odkryć nowego, ponieważ nawet powracający artyści pokazują zawsze coś wyjątkowego.

Ella Street Social, Newland Avenue: Tu w każdą sobotę odbywają się akustyczne wieczory, w których uczestniczą najwyższej klasy muzycy, a ich występy pozostają długo w pamięci.

NU Bar, Kingston Road, Willerby: Fantastycznie spędzone niedzielne wieczory zapewnią ciekawi artyści prezentując nowe, barwne formy wyrazu.

Garbutts, Princes Avenue: We wtorkowe wieczory całe to miejsce tętni życiem i przepełnia je muzyka o bardzo pozytywnej energii.

O’Rileys, Beverley Road: Genialne miejsce dla rozwoju muzyki na żywo. Darren Bunting i Sam Arundell bardzo dobrze sprawdzają się w swojej roli i zapraszają najlepsze istniejące zespoły.

Big Coffee, Wilson Street, Anlaby. Mały lokal, ale ma bardzo dobrą atmosferę.

Według Lee te miejsca są warte uwagi, ze względu na swój klimat i nastawienie artystów do widzów i wobec siebie. Nie ma w nich przytłaczającego poczucia konkurencji i walki o publikę. Kiedy znajomi muzycy odwiedzają występy kolegów po fachu, liczy się dla nich muzyka, doskonalenie swoich występów, jak również koleżeńska współpraca i coś, o czym zawsze warto pamiętać – wzajemny szacunek.