Beverley Westwood to z pozoru zwykłe pastwisko. A jednak, posiada bogatą i stosunkowo długą historię, której początki sięgają kilkuset lat wstecz. Dlaczego to miejsce przyciąga tłumy? Dlaczego uwielbiają je okoliczni mieszkańcy?

Przyjęło się uważać, że Beverley Westwood to jedno z najciekawszych miejsc w regionie, co jest dość dziwne przede wszystkim dlatego, że z pozoru Beverley Westwood to olbrzymi obszar niezalesionego terenu – i nic poza tym.

W XIII stuleciu doszło w East Yorkshire do poważnego sporu dotyczącego sprawy przynależności tych ziem. Ostatecznie postanowiono, że pastwiska ciągnące się aż do Beverley należeć będą do wszystkich mieszkańców East Yorkshire.

Już przed wieloma latami doceniono zalety Beverley Westwood – odkryto bowiem, że znajduje się w tym miejscu glina, której używano do wytwarzania trwałych cegieł. Te posłużyły natomiast do budowy wielu budynków w okolicy, także w samym Beverley (na przykład North Bar). Kamienie wydobywane na tym obszarze były z kolei używane do budowy utwardzanych dróg w okolicy.

Dziś miejsce to zmieniło swoje oblicze i nie wygląda już tak samo, jak przed setkami lat. W Beverley Westwood znaleźć można obecnie tor wyścigowy i pole golfowe. Można także obserwować tutaj wolno pasące się krowy, stanowiące bardzo ciekawe i dość już rzadko spotykane uzupełnienie kulturowego krajobrazu Anglii.

Ciekawostką jest, że każdego roku wybierany jest tak zwany pasture-master – osoba, która odpowiada za pilnowanie porządku w Beverley Westwood. To bardzo odpowiedzialna funkcja – gdyby nie pasture-masters Beverley Westwood mogłoby zniknąć!

Zachęcamy do wizyty w tym miejscu. Beverley Westwood to z pewnością doskonały wybór na spacer w niedzielne popołudnie.