Wiele osób podróżujących na trasie Polska – Wielka Brytania decyduje się na korzystanie z usług Wizz Air. Te tanie linie lotnicze zdecydowały się na wprowadzenie usługi przydziału miejsc. Opcja ta ma poprawić komfort podróży i podnieść poziom satysfakcji klientów. Bezpłatny, automatyczny przydział miejsc na pokładzie samolotu zostanie wprowadzony od 4 maja br. na wybranych trasach i od 19 maja we wszystkich kierunkach oferowanych przez te linie lotnicze. Przydział będzie dotyczyć rezerwacji dokonanych od 8 kwietnia.

Pasażerowie podróżujący razem mogą liczyć na to, że Wizz Air przydzieli im miejsca sąsiadujące ze sobą. To jednak dopiero początek udogodnień. Już za niewielką opłatą – od 1 euro, pasażerowie mogą dokonywać interesujących ich modyfikacji zarezerwowanego miejsca na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej Wizz. Zmian można dokonywać do 3 godzin przed planowanym odlotem. Wyższą opłatę poniosą ci pasażerowie, którzy zdecydują się na miejsca w pierwszych rzędach lub z dodatkową przestrzenią na nogi.

Ile płacę? Ile?

Opłata, którą pasażerowie wniosą za proponowane przez Wizz Air udogodnienia, nie jest jednak zbyt wysoka. Pasażerowie zmieniający online automatycznie przydzielone miejsce poniosą następujące koszta:

przedni rząd – €5 – €23

miejsca za pierwszym rzędem – €3 – €17

miejsca z przodu samolotu – €2 – €5

miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi – €5 – €23

miejsca w tylnej części samolotu €1 – €2.50

Pasażerom, którzy dokonali rezerwacji przed 8 kwietnia, miejsca zostaną przydzielone podczas odprawy. Możliwość bezpłatnego wyboru miejsca otrzymają klienci posiadający wykupione usługi Wizz Xtra i Wizz Reserved Seat. Ponadto od 8 kwietnia usługa pierwszeństwa wejścia na pokład samolotu kosztuje mniej, bo 2 euro.

Co planuje Wizz Air?

Nowa usługa przydzielania miejsc będzie testowana od 4 maja na wybranych trasach – Katowice – Londyn, Budapeszt – Barcelona i Bukareszt – Dortmund. Oferta zostanie w pełni udostępniona 19 maja – we wszystkich 360 kierunkach obsługiwanych przez Wizz Air. Obejmie ona aż 110 lotnisk w 37 krajach.

Wizz Air nie zamierza spocząć na laurach. Podkreśla to dyrektor handlowy linii – György Abrán, mówiąc: „Cieszymy się z możliwości wprowadzenia znaczącego udogodnienia dla Klientów, które stanowi kolejny element rozbudowywania i ulepszania usług WIZZ. Satysfakcja pasażerów od zawsze stanowiła dla nas priorytet. Od momentu zainaugurowania działalności linii lotniczych ponad 10 lat temu, to czynnik, który napędza i motywuje działalność operacyjną WIZZ każdego dnia. Jestem przekonany, iż trend przywracania opcji przydzielenia miejsc, wiernie odzwierciedla potrzeby Konsumentów, którzy cenią sobie przede wszystkim oferty w atrakcyjnych cenach oraz wygodne i nieuciążliwe korzystanie z usług. W każdym z naszych 55 samolotów Airbus A320 dysponujemy 180 miejscami, a od listopada dzięki nowym Airbusom A321 będzie ich aż 230. Usługa przydzielania miejsc to jeden z elementów strategii udoskonalania doświadczeń konsumentów WIZZ w 2015 roku, której kolejne etapy przedstawimy już wkrótce”. Taka wizja sprawia, że śmiało możemy spodziewać się kolejnych udogodnień i pozytywnych zmian w tych liniach lotniczych.