Ruszyły prace budowlane w związku z planami wybudowania w mieście czterech tysięcy nowych nieruchomości. 

Inwestycja, warta w sumie ponad 500 milionów funtów, jest możliwa dzięki współpracy urzędu miejskiego, który przygotował działki pod nieruchomości, i zewnętrznych partnerów. Domy powstaną na terenie znajdującym się przy Preston Road.

Program będzie realizowany przez najbliższe 13 lat. W jego wyniku powstaną nieruchomości przeznaczone dla osób poszukujących domów na wynajem za przystępną cenę. Część z nieruchomości będzie należeć tylko do władz miasta, inne pozostaną w rękach prywatnych inwestorów, którzy biorą udział w programie. Będą również domy, które po części należały będą do miasta, a po części do prywatnych deweloperów.

Radny John Black, który odpowiada za infrastrukturę i nieruchomości w radzie miejskiej powiedział, że to, iż udało się znaleźć partnerów do współpracy przy tak szeroko zakrojonej inwestycji jest bardzo dużym posunięciem na przód i niezwykle dobrą wiadomością dla Hull.

Warto zauważyć, że przy budowie nieruchomości pracować będą przede wszystkim firmy z Hull i okolic. Dzięki temu zatrudnienie znajdzie wiele osób pozostających obecnie na bezrobociu. Radny Black zauważył, że swoje miejsce na budowie znajdą również stażyści i praktykanci studiujący kierunki techniczne, którzy będą mogli podnosić swoje kwalifikacje.

Przedstawiciele firm partnerskich, które będą brały udział w projekcie, bardzo cieszą się z tej inwestycji. Wiele z nich to instytucje, które już wielokrotnie współpracowały wcześniej z urzędem miasta Hull. Menadżerowie szczególnie tych firm są bardzo zadowoleni z tego, że ta współpraca układa się wyjątkowo korzystnie i nadal będzie trwać i podkreślają, że zrobią wszystko, co w ich mocy, by przy inwestycji pracowali i szkolili się przede wszystkim pracownicy z Hull i regionu.

Inwestycja. która jest jedną z ważniejszych części strategii rozwoju miasta, to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Hull. Trzymamy kciuki za jej powodzenie!