Władze miasta i funkcjonariusze policji Humberside zachęcają młodych mieszkańców Hull do zapisywania się do harcerstwa. Dlaczego? Okazało się, że im więcej jest w mieście harcerzy, tym mniejsza jet przestępczość i rzadsze patologiczne zachowania na ulicach Hull.

Obecnie w Hull działa 20 drużyn harcerskich, w których udziela się ponad tysiąc młodych ludzi. W minionym roku aż o sześć procent wzrosła liczba harcerzy w Hull. To bardzo dobra wiadomość.

Komisarz Matthew Grove z Humberside Police twierdzi, że wraz ze wzrostem liczby harcerzy, w mieście spadła przestępczość, dlatego warto wspierać harcerstwo i zachęcać młodych ludzi by zapisywali się do drużyn. Grove powiedział również, że wierzy w społeczeństwo demokratyczne, którego członkowie są odpowiedzialni i dbają o wspólne bezpieczeństwo. Komisarz chciałby, aby takimi cechami charakteryzowało się społeczeństwo w Hull.

Harcerstwo jest stosunkowo popularne w Wielkiej Brytanii – obecnie na Wyspach aż 400 tysięcy dzieci i młodzieży angażuje się w bycie harcerzem. Także dorośli często wstępują do drużyn – starszych harcerzy jest w Wielkiej Brytanii około 100 tysięcy.

Większość harcerzy podkreśla, że dzięki działalności społecznej nie tylko mają szansę poznać wielu wspaniałych ludzi, lecz także uczą się ciekawych i przydatnych rzeczy i stają się osobami odpowiedzialnymi.

Dorosły wolontariusz z Hull Gary McCune twierdzi, że harcerstwo pełni w Wielkiej Brytanii bardzo ważną rolę, ucząc wielu młodych ludzi dojrzałości i świadomości istnienia wielu problemów. W ten sposób są oni przygotowywani do życia w społeczeństwie demokratycznym. Dzięki działalności w harcerstwie młodzi ludzie mogą przeżyć chwile, które zapamiętają do końca życia, uważa McCune i zachęca wszystkich do wstępowania w szeregi Scout Association.