Lato w pełni. Wielu z nas cieszy się teraz dłuższym lub krótszym urlopem. Sprawdź, jak wykorzystać wolny czas, by nie nudzić się w domu!

  1. Diggerland. To jeden z najciekawszych parków rozrywki w Wielkiej Brytanii, o ile nie w Europie. Wszystko kręci się bowiem wokół… koparek! Maszyny, które kojarzone są zwykle z robotami budowlanymi, mogą służyć także rozrywce! Goście parku Diggerland podkreślają, że przed wizytą w tym miejscu nie zdawali sobie sprawy z tego, jak wszechstronne zastosowanie mogą mieć koparki. Wszyscy zgodnie twierdzą, że w parku rozrywki Diggerland dzieci mogą poczuć się jak dorośli, a dorośli – jak dzieci.
    Diggerland znajduje się w miejscowości Castleford (Willowbridge Lane, Castleford, West Yorkshire) i w okresie wakacyjnym (do 6 września 2015) jest czynny codziennie w godzinach 10.00 – 17.00. Bilet wstępu do parku kosztuje £19,95 dla dorosłych i dla dzieci powyżej 90 cm wzrostu. Dzieci niższe niż 90 cm wchodzą na teren parku za darmo. Bilety można rezerwować online na stronie parku Diggerland.
  2. Beamish. To miejsce określane jest mianem „living museum of the North”. W Beamish możemy poczuć się, jak gdybyśmy przenieśli się w czasie – nawet obsługa restauracji znajdujących się w tym miejscu ubrana jest w stroje sprzed wielu lat. Młodsze dzieci będą z pewnością zachwycone wizytą na farmie wyjętej żywcem z lat 40. ubiegłego stulecia. Oprócz farmy zobaczyć tutaj można dawną stację kolejową, prawdziwą wioskę z 1900 roku i inne atrakcje. Do Beamish warto wybrać się poza weekendem ze względu na mniejszą liczbę odwiedzających.
    Do Beamish najlepiej dostać się własnym samochodem (nie brakuje darmowych miejsc parkingowych). Muzeum czynne jest codziennie w godzinach 10.00 – 17.00. Bilety kosztują £18,50 (normalne) oraz £10,50 (ulgowe, dla dzieci w wieku 5-16 lat). Więcej informacji na stronie muzeum Beamish.
  3. Hall Farm Park. To wyjątkowe miejsce, w którym na spacer zamiast psa można wyprowadzić… kozę! Osoby, które odwiedziły już to miejsce podkreślają, że wbrew pozorom wcale nie jest to proste! Na farmie można również przejechać się ciągnikiem rolniczym oraz nakarmić zwierzęta hodowlane.
    Park znajduje się w South Kelsey, Lincolnshire, i w wakacje czynny jest codziennie w godzinach 10.00-17.00. Bilety dla dorosłych i dla dzieci w wieku powyżej dwóch lat kosztują £5,90. Dzieci poniżej 2. roku życia wchodzą za darmo. Istnieje możliwość nabycia biletu rodzinnego w cenie £22.50. Więcej informacji na stronie farmy.