Wielu z nas szuka miejsc, w których można spędzić trochę czasu w otoczeniu natury. Często jeździmy poza miasto, by móc się zrelaksować. Okazuje się jednak, że i w samym Hull wcale nie brakuje dzikiej fauny i flory!

Przedstawiamy miejsca znajdujące się w samym Hull, w których każdy może stanąć oko w oko z dziką przyrodą!

  1. Pearson Park Wildlife Garden (West Hull). Ogród ukryty jest z tyłu, za Princes Avenue. Wszyscy, którzy ściągają do tej części miasta na zakupy czy na kolację do jednej z lokalnych restauracji, nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co kryje okolica! Tymczasem w Pearson Park Wildlife Garden znaleźć można wiele gatunków dzikich roślin, a także owadów i ptaków, w tym sikorek wyklutych wiosną tego roku. Najlepszą porą na odwiedzenie ogrodu jest okres między czerwcem a wrześniem. Pearson Park Wildlife Garden czynny jest codziennie od 9.00 do 17.00.
  2. Noddle Hill Nature Reserve (Bransholme). W rezerwacie spotkać można między innymi sowy płomykówki, zimorodki, a nawet większe ssaki, takie jak jelenie. Dzięki temu, że na terenie rezerwatu znajduje się mnóstwo sadzawek, w Noddle Hill Nature Reserve zobaczyć można wiele gatunków ważek. Rezerwat czynny jest przez siedem dni w tygodniu.
  3. Loglands Nature Reserve, Longhill (East Hull). To kolejny rezerwat, w którym znaleźć można przede wszystkim mnóstwo gatunków owadów zamieszkujących łąki i w sadzawki. Rezerwat przyrodniczy czynny jest również przez cały tydzień.
  4. Oppy Wood, Orchard Park. Tereny zalesione są doskonałym miejscem do obserwowania owadów i ptaków. W Oppy Wood spotkać można nawet sowy! Na spacer po terenie parku Orchard warto wziąć ze sobą przewodnik po gatunkach drzew – jest ich tutaj całkiem sporo, w tym dęby, jesiony, wierzby czy jarzębiny.
  5. Rzeka Hull. Rzeka jest jednym z głównych powodów, dla których w mieście nie brakuje dzikiej przyrody. Wody rzeki Hull są dość czyste, dlatego chętnie mieszkają w nich dzikie zwierzęta. Nie brakuje nawet dwóch rzadkich gatunków ssaków: nornicy wodnej i wydry!
  6. Fields off Priory Road (West Hull). To pozornie nudne miejsce jest wspaniałym środowiskiem życia dla różnorodnych owadów. Występują tu nawet ważki!
  7. Stare cmentarze. Na większości starych cmentarzy rosną wysokie, potężne drzewa. W ich koronach zaobserwować można wiele gatunków ptaków, w tym sowy i dzięcioły. Badania naukowe przeprowadzone niedawno pokazały, że dzikie zwierzęta zamieszkujące na terenach miejskich i podmiejskich coraz częściej przenoszą się na teren cmentarzy, szukając tam spokoju. Warto skorzystać z tej wiedzy i wybrać się na spacer na jeden z cmentarzy w Hull!