Plan budowy pasażu handlowego to 50 nowych miejsc pracy i szansa dla wschodniego Hull na regenerację. Wcześniej plany porzucono, teraz wróciły i wszystko wskazuje na to, że już niebawem zostaną zrealizowane.
Plan budowy centrum handlowego przy Holderness Road wraca na tapetę
Po raz pierwszy propozycja budowy centrum handlowego pojawiła się kilka miesięcy temu, a plany zostały zaakceptowane przez Hull City Council w kwietniu br. W czerwcu firma Dransfield Properties wycofała się jednak z prac, ponieważ teren, na którym miała stanąć budowla, jest traktowany jako teren przemysłowy, a jego zmiana pociągnęłaby za sobą duże koszty. Teraz jednak plan wrócił, a prace mają rozpocząć się już niebawem.

„To świetny sposób, by stworzyć nowe miejsca pracy i ogólnie pomóc w regeneracji tej okolicy” – uważa radny Adam Williams (cyt. za hulldailymail.co.uk). „To oznacza więcej pracy dla lokalnych mieszkańców – zarówno w czasie budowy, jak i wówczas, gdy otwarte zostaną sklepy”. Firma Dransfield Properties odnowi także inne sklepy znajdujące się w najbliższej okolicy.

Pierwsi budowlańcy mają pojawić się na miejscu już w przyszłym tygodniu, a samo centrum ma zostać wybudowane do czerwca przyszłego roku. Amanda Holmes z Dransfield Properties dodaje: „Jesteśmy zachwyceni, że możemy dalej pracować nad naszym projektem przy Holderness Road. Spotykamy się z ogromnym wsparciem i entuzjazmem. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, za okazane poparcie i już nie możemy doczekać się rozpoczęcia prac”.

Tony Parker, przewodniczący Holland Street Residents’ Association podkreśla zaś, że najbardziej cieszą go nowe miejsca pracy, szczególnie te uczciwe i dobrze płatne.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/