Dnia 29 września Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej w Hull serdecznie zaprasza na piknik z okazji 6. rocznicy założenia Szkoły. Dla tych, którzy zechcą odstawić na bok sobotnie porządki czy zakupy, czeka całe mnóstwo atrakcji, spotkanie z rodakami w miłej, plenerowej atmosferze.

 Polska Szkoła w Hull

Zdecydowaną większość Polaków mieszkających w Hull stanowi tzw. „młoda emigracja”, przybyła na Wyspy po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Mimo że od tego czasu nie upłynęło wiele lat, to społeczność polska może się poszczycić kilkoma inicjatywami, które na stałe wpisały się w kulturalny i nie tylko krajobraz tego miasta. Jedną z pierwszych takich inicjatyw jest założona w 2006 roku Polska Szkoła im. Ireny Sendlerowej. Powstanie tej placówki było odpowiedzią na potrzeby napływającej do Hull społeczności polskiej: rodziców chcących, by ich pociechy kontynuowały naukę języka ojczystego, i dzieci pragnących spędzać miło czas w gronie polskich rówieśników.

Pierwszy piknik w Polskiej Szkole im. Ireny Sendlerowej odbył się rok temu dla uczczenia 5-lecia istnienia Szkoły. Zeszłoroczna, jak i zaplanowana na 29 września tego roku impreza skierowana jest do całej polskiej społeczności z Hull i okolic oraz przyjaciół szkoły, w tym angielskich uczniów, którzy uczęszczali na zajęcia z języka polskiego dla początkujących. Podczas pikniku goście będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach, m.in. bouncy castle, malowanie twarzy, robienie zwierzaków z balonów, sesja zumby, degustacja ciast, kiełbasek z grilla i innych. Na imprezie swój udział zapowiedział również polski przedstawiciel banku Lloyds TSB.

Impreza tego typu to wspaniała okazja do promowania polskiej kultury na terenie Hull.” – twierdzi nowa dyrektor Szkoły, pani Katarzyna Hoppe: (za: eduhull.pl).

Data: 29 września 2012
Miejsce: Bricknell Primary School, Bricknell Avenue, Hull, HU5 4ET

Czas: 10.30 – 12.30