Jeszcze przez kilka dni bo do 1 października można wyrazić swoje zdanie na temat opieki medycznej przy porodach w szpitalach w Hull i East Riding. NHS Hull ma nadzieję, że z tej okazji skorzystają także Polacy, którzy stanowią spory procent pacjentów oddziału położniczego w Hull.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ

NHS Hull - opieka położnicza

Co roku ponad 6 000 kobiet rodzi w lokalnych szpitalach w Hull i East Riding. Liczba porodów w tym regionie stale wzrasta. Wyniki badań przedstawione przez Krajowe Biuro Statystyczne wskazują na to, że liczba porodów będzie rosnąć o 5% rocznie do 2016 r., co oznacza około 7 000 porodów rocznie w Hull i East Riding w Yorkshire.

Dane pokazują również, ok. 65-70% zarejestrowanych w East Riding of Yorkshire kobiet rodzi pod opieką szpitalną narodowego funduszu zdrowia  – NHS. Liczba porodów pod opieką sióstr położnych oraz porodów domowych jest stosunkowo niska w porównaniu do liczby porodów pod opieką lekarską. Jednym z celów strategii dotyczących usług położniczych jest nakłonienie kobiet, które przechodzą ciążę bez problemów do rodzenia w domu lub pod opieką sióstr położnych.

Ankieta skierowana do pacjentów korzystających z usług położniczych przeprowadzona w lutym 2010 r. przez Komisję ds. Jakości Opieki (CQC) wykazała, że kobiety w Hull i East Riding w Yorkshire są generalnie zadowolone z opieki położniczej świadczonej przez lokalne szpitale.

W lipcu 2010 r., Sieć Lokalnego Zaangażowania Hull (LINk) przeprowadziła ankietę wśród kobiet w Hull związaną z ich doświadczeniami w czasie ciąży, porodu, pobytu w szpitalu oraz powrotu do domu. Ankieta wykazała, że ponad osiem na dziesięć kobiet (81%) twierdzi, że ich doświadczenia w czasie ciąży (wraz z oferowanym przez personel wsparciem i poradami) były „dobre” lub „doskonałe”. Odsetek ten wynosił więcej, bo 83% w przypadku samego porodu, podczas gdy dla pobytu w szpitalu spadał do 64%.

W tym roku NHS Hull przeprowadza kolejną ankietę wśród kobiet, które rodziły dzieci w szpitalach w mieście lub regionie East Riding of Yorkshire. Swoimi doświadczeniami można dzielić się do końca 1 października.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ