Chociaż do sierpnia jeszcze daleka droga, włodarze Hull już teraz myślą o organizacji Freedom Festival. Organizacją dorocznego wydarzenia zajmie się firma Walk The Plank z Salford, która specjalizuje się w przygotowywaniu tego typu eventów.
Już wiemy kto zorganizuje tegoroczny Freedom Festival
Firma rywalizowała z czterema innymi przedsiębiorstwami, które również mają duże doświadczenie w tej branży. Decyzję podjęła stworzona w tym roku rada, której urząd miasta przekazał nadzór nad Freedom Festival. Przewodniczący rady, Graham Chester, powiedział: „Bardzo cieszymy się, że Walk The Plank zajmie się organizacją tegorocznego festiwalu. Wybraliśmy ich spośród pozostałych kandydatów ze względu na ich niesamowite osiągnięcia w reżyserii wydarzeń na skalę krajową. Złożyliśmy im ofertę, oni ją przyjęli i mamy nadzieję, że kontrakt zostanie podpisany w przyszłym tygodniu”.

W portfolio firmy z Salford znajduje się między innymi parada uliczna w Derry, związana z programem City of Culture, która opowiadała historię miasta łącząc się z otwarciem Igrzysk Olimpijskich. Walk The Plank było także odpowiedzialne za imprezę noworoczną w tym samym mieście, organizację Winter Carnival w Newcastle, European City of Culture w Liverpoolu w 2008 roku oraz dwudniowego festiwalu w Derby w 2008 roku.

Chester powiedział: „Nie możemy się doczekać, aż upewnimy się co do sukcesu tegorocznego festiwalu. Nowy zarząd łączy w sobie pozytywną mieszankę doświadczenia z ładunkiem młodzieńczego entuzjazmu. Więcej szczegółów na temat festiwalu zostanie potwierdzonych w ciągu najbliższych miesięcy”.

źródło: www.thisishullandeastriding.co.uk