6-latek został boleśnie ugryziony przez rottweilera na ulicy w Hull. Właścicielka: „To wina dziecka, bo przebiegło obok psa”.
6-latek pogryziony przez psa
Zszokowana matka wysłuchała potoku przekleństw od właścicielki psa, który ugryzł dziecko. Na koniec dowiedziała się, że wszystkiemu winne są dzieci, które „przebiegły obok psa”, a ona sama powinna nosić kaganiec. Do zdarzenia doszło 4 lipca na Anlaby Road. Teraz policja poszukuje psa oraz jego właścicielki.

Lindsay Cattermole wybrała się ze swoimi synkami na spacer. Chłopcy biegli chodnikiem, ona zaś kroczyła kilka metrów za nimi. 6-letni Alex biegł za swoim starszym bratem, kiedy nagle pies skoczył na niego i ugryzł go w pośladek, pozostawiając wyraźne ślady i dużego siniaka. „Gdyby Alex był mniejszy, pies ugryzłby go w głowę” – opowiada wstrząśnięta matka (cyt. za hulldailymail.co.uk). „To było straszne – widziałam całe zajście, ale nie mogłam nic zrobić. Synek straszliwie wrzeszczał. Właścicielka psa powiedziała mi, że nie mogła mi pomóc, bo nic do niej nie powiedziałam. Odpowiedziałam na to, że jestem zajęta upewnianiem się, czy z moim dzieckiem wszystko w porządku. Wówczas kobieta zaczęła się oddalać. Powiedziałam jej, że pies powinien chodzić w kagańcu”.

Wtedy właścicielka psa zaczęła wrzeszczeć na matkę używając wulgaryzmów. Miała pretensje, że chłopcy przebiegli obok psa. „Wrzeszczała na mnie na środku ulicy. To było upokarzające. Na koniec powiedziała, że sama powinnam nosić kaganiec. Nie przeprosiła za ugryzienie, nie spytała, czy dziecku nic się nie stało. Nie obchodziło jej to”.

Cattermole mówi, że pies powinien zostać znaleziony zanim ugryzie jakieś inne dziecko. Dodaje też, że zwierzę było młode i może po prostu chciało się bawić – skoro jednak zachowuje się w tak niekontrolowany sposób, powinno nosić kaganiec.

Teraz kobiety, opisywanej jako biała, w średnim wieku i z czarnymi włosami do linii szczęki, poszukuje policja. PC Andy White uważa, że właścicielka mieszka w najbliższej okolicy. W zeszłym miesiącu rottweiler zaatakował innego psa na Tranby Lane w Kirk Ella – być może sprawca jest ten sam. Każdy, kto posiada informacje na temat psa lub jego właścicielki, proszony jest o kontakt z Kirk Ella Police Station pod numerem: 01482  307213.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/
01482 307213You’ll need Skype CreditFree via Skype