hull.plOficer prasowy policji w Lincolnshire potwierdził, że 25-letnia Polka zatrzymana w sprawie porzucenia kilkumiesięcznego dziecka przed szpitalem w Grantham jest matką dziewczynki. Została zwolniona z aresztu.
Wczoraj trwało przesłuchanie 25-letniej kobiety. „Ustaliliśmy, że osoba ta jest biologiczną matką dziecka. Postawiono jej zarzut zaniedbania córeczki i zwolniono z aresztu za kaucją. Dziewczynka pozostanie u rodziny zastępczej, którą wyznaczono zaraz po jej znalezieniu” – powiedział James Newell, rzecznik prasowy Lincolnshire Police.

Dziewczynka w wieku ok. 2,5 miesiąca została porzucona w wózku przed wejściem na oddział ratunkowy szpitala miejskiego w Grantham w sobotę po południu. Policja wydrukowała plakaty w języku polskim, które trafiły do pobliskich parafii.

Funkcjonariusze mieli nadzieję, że w ten sposób uda im się dotrzeć do kogoś, kto posiada informacje na temat porzuconej dziewczynki. Policjanci nie zdradzają, czy właśnie to pomogło im zatrzymać kobietę. Rzecznik Newell przyznał jedynie, że zgłosiło się wiele osób, które twierdziły, że znają losy niemowlęcia.

Policja apelowała także do matki, aby zgłosiła się na najbliższy posterunek, gdzie otrzyma pomoc. Zdecydowano się na ujawnienie wizerunku dziecka, aby umożliwić jej identyfikację.

źródło: goniec.com