56 domów powstanie w Hull w ramach rządowego programu budowy tanich w utrzymaniu mieszkań. Domy na wynajem powstaną przy Mitcham Road / Bellfield Avenue.
56 nowych tanich domów w HullInwestycja możliwa jest dzięki partnerstwu Hull City Council i Chevin Housing Association. Domy, zbudowane zgodnie z najnowszymi proekologicznymi zasadami, mają zostać ukończone następnego lata. „Początek robót w tym rejonie to świetna wiadomość dla okolicy i znakiem kontynuacji , że jej regeneracja jest kontynuowana” – powiedział Radny John Black ze Strategic and Operational Housing (cyt. za: hullcc.gov.uk).

Szefowa Chevin HA, Carolline Grosvenor, dodała: „Torget Housing Group jest bardzo zaangażowany w budowę nowych domów, dzięki której będziemy mogli odpowiedzieć na problem niewystarczającej ilość domów pod wynajem, do tego w przystępnej cenie. Cieszymy się, że Hull City Council jest naszym partnerem przy budowie tych fantastycznych nowych domów”.

Budowane domy będą różnić się wielkością i ilością sypialni. Najmniejsze będą mieć dwie i takich budynków postanie osiem, największe zaś będą mieć 4 sypialnie i tych będzie 10. Najwięcej, bo aż 33, będzie domów z trzema sypialniami. Poza tym powstanie również 5 bungalowów.


Źródło: www.hullcc.gov.uk