21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Mieszkańcy Hull bawili się wspaniale, chętnie wrzucając pieniążki do puszek. Łącznie zebraliśmy rekordową jak dotąd kwotę £3972.54!!!
WOŚP Hull 2013 - podsumowanie
Przez ostatnie 20 lat Polacy udowodnili i pokazali, że życie jest dla nich najważniejsze. To, co Jurek Owsiak i jego Fundacja uczyniła dla polskiej medycyny, jest niewyobrażalne. Wydaje się, że razem możemy przenosić góry.

Hull po raz trzeci zbierało pieniądze na rzecz WOŚP. Tym razem, wolontariusze kwestowali nie tylko dla dzieci, ale również na godną opiekę medyczną seniorów. Hasłem tegorocznego finału była „godność”, którą symbolizowała twarz Alberta Einsteina.

Mieszkańcy naszego miasta świętowali 21. Finał WOŚP przez dwa dni. 12 stycznia odbyła się Noc z sercem w Staks Cafe Bar. Cały dochód z biletów na imprezę został przekazany na rzecz Orkiestry, a to dzięki hojności polskich biznesów w Hull, które chętnie przekazywały nam produkty żywnościowe na przygotowanie menu. Ciężko pracująca grupa „kucharzy” przyrządziła przepyszne dania, których jak się okazało, starczyłoby nawet dla całej polskiej społeczności miasta. Zabawa była wspaniała – muzyka porywała gości do tańca. Parkiet był szczególnie pełny podczas porywającej i szalonej piosenki zespołu WEEKEND. Po barszczyku, krokietach i innych przysmakach, przyszedł czas na Aukcję. Jesteśmy pod wrażeniem hojności i zaangażowania wszystkich, dzięki którym zebraliśmy ponad 50 gadżetów na naszą aukcję. Licytowaliśmy dosłownie wszystko – począwszy od usług fryzjerskich i kosmetycznych, na medalu Strongmana skończywszy! Największą popularnością cieszyły się upominki z Wielkiej Orkiestry – kalendarze, koszulki, płyta DVD z Woodstock czy drivepen w kształcie serca. Łączna kwota zebrana podczas aukcji przekroczyła £1400! Powiem szczerze, że przy licytacji ostatniego przedmiotu, nie miałam już prawie głosu. Jednak było warto!


Następnego dnia, tj. 13 stycznia 2013, bawiliśmy się rodzinnie, podczas Niedzieli z sercem w Polskiej Restauracji Kuchnia. Był to dzień pełen wrażeń – malowanie twarzy, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, a na koniec wspaniały teatrzyk kukiełkowy pod tytułem Kopciuszek. Dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę. Szczególnie dziękuję: pani Ani Godyń za ugotowanie wyśmienitej zupy i goszczenie nas po raz kolejny w restauracji, paniom nauczycielkom z Polskiej Sobotniej Szkoły SMC za poprowadzenie imprezy, a pani Joasi Węgerskiej za urozmaicenie jej profesjonalnymi sesjami zdjęciowymi, z których dochód został również przeznaczony na WOŚP. Około godziny 17.00 weszliśmy na wizję – cała Polska i pół świata usłyszało głośne: „Sie ma!” wykrzyczane przez mieszkańców Hull. Potem przyszedł już czas na rozsmakowywanie się przepysznym tortem w kształcie serca podarowanym nam przez Piekarnię G&K.


Może ten finał dobiegł końca, ale pozostanie na długo w naszej pamięci…przynajmniej do następnego roku.

Dziękuję Państwu za tak fantastyczną atmosferę. Ukłon w stronę wszystkich wolontariuszy – małych i dużych – za pomoc w przygotowaniu imprezy! Jestem dumna, że mogłam współpracować z tak wspaniałymi osobami. Członkowie sztabu byli zorganizowani, uśmiechnięci i gotowi do pracy. Wielkie dzięki Iwonie, Kamili, Radkowi, Donacie, Magdzie, Edycie, Joasi, Karolowi, Agacie, Kasi, moim uczniom i rodzicom oraz mojemu synkowi, który dzielnie znosił ciągłą nieobecność mamy w domu. Bez Was nic by mi się nie udało!

Sie ma!
Magda Litwin
Szef sztabu


Dziękuję serdecznie wszystkim sponsorom: polskim sklepom – Stokrotka, Wisła, Beverley International Food, Delikatesy Centrum, Spiżania (Newland i Spring Bank), Euromarket, Babylon, Dukat, Polska Chata (Newland i Holderness Rd); salonom fryzjerskim i kosmetycznym – Metamorphosis, Aura, Irena, Tropical Sun, Relax&Beauty; rzeźnikom – Miro’s i T&R Polish Butcher; fotografom i filmowcom – Joanna Wegerska, Beata Ryske, Astor Productions; Polskiej Restauracji Kuchnia oraz Athena Gyros; Kasi Stachurze „Zumba”; Polskiej Piekarni G&K oraz Greencore; artystom – Joanna Kaźmierczak, Angelica Durda, Agata Robakowska, Kasia Litwin, Józef Sikora, Joanna Czyżyk; mechanikom – Tomasz Kluz, Patryk, Mariusz Janowski Mar&B; Bass Hull; kwiaciarni Al Floris; panu Grzegorzowi; Sylwkowi z Doncaster; szkołom – Panda Nursery, Polska Sobotnia Szkoła przy St Mary’s College; księdzu Stanisławowi i polskiej parafii; przesyłkom pieniężnym Ria; WL Printing; portalowi www.hull.pl