Co roku Stratford-upon-Avon staje się mekką dla wszystkich fanów jednego z najlepiej rozpoznawalnych pisarzy świata: Williama Shakespeare`a. W tym roku miasto spodziewa się jeszcze większej ilości turystów, ponieważ będzie to okrągła, 450-ta rocznica urodzin poety.
450 urodziny Williama Shakespeare`a
Tak jak każdego roku, uroczystości zorganizowano w weekend wypadający najbliżej dnia urodzin Shakespeare`a, czyli 23 kwietnia. Dwa dni obchodów przypadną więc na weekend 26 – 27 kwietnia. Na ten czas ulice miasteczka rozbrzmiewać będą wystawianymi na ulicy sztukami i różnokolorowym tłumem.

Uroczystość rozpocznie się od oficjalnego pochodu Birthday Procession, w którym weźmie udział 1.000 osób. Pochód wyruszy w sobotę o 10:30 i skieruje się do kościoła Świętej Trójcy, w którym pochowany jest poeta. Tam uczestnicy złożą kwiaty na grobie pisarza. Następnie w Theatre Gardens odbędzie się elegancki obiad Shakespeare Birthday Luncheon, w którym udział wezmą znani mówcy oraz znakomici goście.

W czasie obchodów każdy znajdzie coś dla siebie: będą popisy krasomówcze, pokazy i występy na żywo. Nie zabraknie także zabaw i warsztatów dla najmłodszych. To także świetna okazja, by w tłumie spotkać aktorów znanych nie koniecznie z ról Shakespearowskich. Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na stronie organizatora: http://www.shakespearesbirthday.org.uk/.


Źródło: http://www.shakespearesbirthday.org.uk/