Hull odnosi coraz większe sukcesy i to na skalę ogólnonarodową. Możliwe, że nawet stanie się organizatorem rozdania nagród BAFTA.
Hull City of Culture i inne sukcesy
Rozdanie nagród BAFTA, czyli British Academy of Film And Television Arts, miałoby odbyć się w 2017r., czyli wtedy, kiedy miasto będzie nosić tytuł City of Culture. Jeżeli plan się powiedzie, do miasta zjadą się gwiazdy Hollywood, jak Emma Watson czy Colin Firth. Byłoby to też pierwsze rozdanie nagród odbywające się poza stolicą Wielkiej Brytanii.

Kolejny sukces Hull z ostatnich miesięcy to oczywiście wielomilionowa inwestycja Siemensa i plany firmy, by zainwestować w Hull 310 milionów funtów. Za nią przyszła kolejna ogólnonarodowa inwestycja o wartości £25 mln, z którą wiąże się powstanie nawet 500 nowych miejsc pracy.

Według ekspertów, nowe inwestycje są przyciągane właśnie dzięki City of Culture. Odkąd ogłoszono Hull Miastem Kultury 2017, miasto stało się obiektem pozytywnego zainteresowania mediów wycenianego nawet na £7 milionów. Pomoże to zatrzeć złe opinie, które pojawiały się wcześniej, np. wtedy, gdy Hull zostało okrzyknięte najgorszym do życia miastem w UK.

Jednocześnie, Trip Advisor informuje, że zainteresowanie wizytą w Hull zwiększyło się o 29%, a jedna trzecia z ankietowanych twierdzi, że skłonił ich do tego wybór miasta właśnie na City of Culture 2017. Również muzea i galeria miejska zanotowały większą liczbę odwiedzających.