Drodzy Panowie! Dzisiaj Dzień Kobiet, a zatem najlepszy moment na to, by złożyć wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia i wręczyć im drobny upominek i bukiet kwiatów.

Święto Dnia Kobiet jest okazją do wyrażenia szacunku wszystkim kobietom: nie tylko żonom, partnerkom, ale również przełożonym i pracownicom, siostrom i matkom, babciom i ciociom. W jaki sposób to zrobić? Zapewne każdy mężczyzna dobrze wie, czym sprawić radość przedstawicielce płci pięknej.

Początki święta kobiet w nowoczesnej postaci sięgają 1910 r. i Stanów Zjednoczonych. Wówczas święto zostało ustanowione na pamiątkę walki o równouprawnienie i lepsze warunki pracy dla płci pięknej. Organizowane wówczas marsze upamiętniały kobiety, które ginęły w pożarach w fabrykach – zazwyczaj przez niedopatrzenia swoich przełożonych: mężczyzn.

Genezy święta kobiet można doszukiwać się także w starożytnym Rzymie. W czasie Matronaliów, czyli 1 marca, kobiety modliły się o szczęście w życiu małżeńskim, a w domu wyprawiały ucztę dla swoich niewolników. Tego samego dnia mężowie obdarowywali je prezentami.

W imieniu redakcji pragniemy złożyć wszystkim Kobietom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Odwagi i uporu w dążeniu do swoich marzeń. Dużo słońca i uśmiechu, a także wielu miłych wspomnień z Hull.pl!