21 czerwca mija setna rocznica powstania doku George Dock. Port i władze miasta postanowili świętować to wydarzenie razem z mieszkańcami.
Setne urodziny doku George Dock
Sobotnia uroczystość to świetny moment, by przyjrzeć się marinie z bliska. Ta rzadka okazja pozwoli odwiedzającym zobaczyć jak wygląda codziennie życie w porcie w Hull i dowiedzieć się, dlaczego właśnie Humber jest jednym z najważniejszych punktów handlu na mapie UK. Przez cały dzień odbywać będą się przeróżne atrakcje, takie jak: wycieczki otwartym autobusem po porcie, szansa na obejrzenie od środka promów P&O. W planie także wystawy maszyn, zwiedzanie zacumowanych jednostek, a spragnieni pamiątek i przekąsek będą mogli skorzystać z bogatej oferty straganów. Na miejscu stanie także miniaturowe wesołe miasteczko, a młode zespoły z Hull zadbają o oprawę muzyczną wydarzenia.

To nie tylko świetny sposób na przyjrzenie się pracy portu z bliska, ale także na wspomożenie organizacji charytatywnej Assosiated British Ports (ABP). Wejście na imprezę jest bezpłatne, ale najpierw należy się zarejestrować na stronie organizatora www.kgd100.co.uk.

Źródło: http://kgd100.co.uk/