Wraz z coraz większą ilością lotów do i z UK wzrasta liczba pijanych pasażerów. Dlatego brytyjskie CAA wydało nowe zarządzenia dotyczące traktowania pasażerów wsiadających do samolotu po spożyciu alkoholu.

Civil Avation Authority zaproponowało nowy porządek, zgodnie z którym pracownicy linii lotniczych mają zwracać baczniejszą uwagę na stan pasażerów wchodzących na pokład oraz nie bać się nie przepuszczać tych, którzy wyraźnie wypili zbyt dużo. Co więcej, mają także zgłaszać każde potencjalnie niebezpieczne zachowanie.

W ubiegłym roku zanotowano aż 114 przypadków złego zachowania pijanych pasażerów – to znacznie więcej niż w poprzednich latach. W 2013 roku niepokojących incydentów było 85, zaś w 2012 tylko 39. Pijani pasażerowie prawie czterdzieści razy atakowali personel lotniczy lub innych pasażerów, kilkanaście paliło papierosowy w samolotowej toalecie. Zdarzył się nawet przypadek, gdy pijany pasażer próbował otworzyć drzwi w trakcie lotu.

I chociaż takich incydentów jest coraz więcej, CAA samo uspokaja, że odpowiada za to znacznie większa liczba pasażerów podróżujących brytyjskimi liniami lotniczymi oraz lepsze przeszkolenie załóg, które raportują więcej podejrzanych zachowań. W czołówce państw, które mają najwięcej kłopotów z pijanymi pasażerami znajdują się nadal USA oraz Chiny,  ale one też organizują najwięcej lotów.