Dwaj mężczyźni wyspecjalizowali się w namierzaniu domów, których właściciele wybierają się na wakacje przyczepą kempingową. Gdy samochody znikały z podjazdów, rabowali domy.
W dwa miesiące okradli 17 domów
W ten sposób James John Burke i Simon Robert Bellfield skutecznie włamali się do 17 nieruchomości w zaledwie dwa miesiące. Ich ofiarami stały się posiadłości w Howden, Gilberdyke, Elloughton, Brough, Airmyn, Rawcliffe, Market Weighton, Kirk Ella i West Ella. Włamań dokonywali najczęściej w weekendy.

Detektyw Matthew Peach z East Riding CID powiedział: „Burke i Bellwood są odpowiedzialni za znaczną liczbę włamań na terenie East Riding i polowali na mieszkańców, którzy wybierali się na wakacje. Przez to ludzie, zamiast cieszyć się udanym urlopem, musieli uporać się z konsekwencjami włamania i kradzieżą ich rzeczy osobistych” (cyt. za hulldailymail.co.uk). Dwójka mężczyzn ukradła tysiące funtów w biżuterii, gotówce i innych przedmiotach.

Teraz Burke, 28 lat i Bellwood, 35 lat, trafią do więzienia na siedem lat każdy – tak postanowił Shieffield Crown Court. Mężczyźni w ostatniej chwili zrezygnowali z procesu i przyznali się do winy.

Z wyroku zadowolony jest detektyw Peach, ponieważ tak długa odsiadka sprawi, że ulice i domy będą bezpieczniejsze. Policjant podkreśla, że fakt włamania do czyjegoś domu jest bardzo niepokojący dla mieszkańców i nieraz trudno im się z tym uporać.

Bellwood został aresztowany w maju ubiegłego roku w Goole, Burke trafił w ręce policji najprawdopodobniej w South Yorkshire.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/