Już po raz 38 właściciele domów i przylegajacych do nich pięknych ogrodów otwierają bramy, by każdy mógł podziwiać przyrodę i efekt ciężkiej pracy. Na miejscu kawa i herbata, ciasta i lokalne imprezy – a cały dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. W ten weekend to obowiązkowe „must see” dla mieszkańców Hull.
Życie od... ogrodu przy Avenues
Tradycyjnie, ogrody przy Avenues zostaną otwarte w dwie pierwsze niedziele lipca, tj. 6 i 13 lipca 2014r. Udział w wydarzeniu zapowiedziało około 50 właścicieli domów z ulic: Victoria Avenue, Park Avenue, Westbourne Avenue i Marlborough Avenue. Większość tych domów została wybudowana w latach 1890 – 1910. Ogrody będą otwarte między 13:00 a 17:00.

Wejście do wszystkich ogrodów to koszt £3 na osobę dorosłą, dzieci mają wstęp wolny. Bilet można kupić w każdym z ogrodów i upoważnia on do odwiedzenia wszystkich lokalizacji w obydwa weekendy. Będąc w okolicy, warto poszukać plakatów, które wskażą drogę do najciekawszych atrakcji.

Organizatorzy mają nadzieję, że występy Wembledon i T`Tour sprawią, że w okolicy pojawi się jeszcze więcej mieszkańców i turystów chętnych do zwiedzenia zielonych zakątków, a także do wspomożenia akcji charytatywnej (Dove House Hospice w Hull). Ogrody biorące udział w akcji można rozpoznać po plakatach przywieszonych na płotach i furtkach.

W zeszłym roku w wydarzeniu udział wzięło kilka tysięcy osób, w tym – jeśli pogoda dopisze – ma być podobnie.