Znane są już bardziej szczegółowe plany inwestycji Siemensa w Hull. Niemiecka firma planuje produkować turbiny wiatrowe typu offshore, a główna hala produkcyjna będzie nieznacznie większa od boiska Wembley.
Kolejne szczegóły na temat inwestycji Siemensa
Inwestycja realizowana przez Siemens i Associated British Ports będzie mieć wartość £310 milionów. Teraz firmy przedstawiły plan zabudowy. Jeżeli Urząd Miasta Hull go zaakceptuje, prace ruszą jeszcze w tym roku.

Wiadomo już, że sprzęt będzie wytwarzany i montowany w Alexandra Dock, znane są także plany przyłączenia dróg. Najważniejsze jednak zdają się plany głównego centrum wytwórczego, które będzie nieznacznie większe od boiska Wembley: z 113 metrami długości i 64 m szerokości. W niektórych momentach będzie tu pracować nawet tysiąc osób.

Na co dzień na miejscu pracować ma 225 pracowników fizycznych i 70 pracowników biurowych, którzy będą nadzorować prace. Jeżeli zapotrzebowanie na turbiny będzie większe, firma może zatrudnić dodatkowo 400 pracowników. Rocznie ma tutaj powstawać 300 turbin wiatrowych. Początkowo komponenty wiatraków będą spławiane z Danii do Hull statkiem. Nie wiadomo jeszcze, czy będą trafiać do Alexandra Dock, King George Dock czy Queen Elizabeth Dock. W jednym transporcie może zmieścić się tuzin ramion wiatraków. Wysokość gotowej wieży to 130 metrów.

Następnie gotowe turbiny będą dostarczane na Morze Północne na pokładach specjalistycznych statków. Inwestycja doprowadzi także do utworzenia 160 nowych miejsc pracy w porcie.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Green Port Hull ma zostać ukończony w połowie 2017 roku.


Źródło: http://www.hulldailymail.co.uk/